انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  10:29

سرویس عراق

روحانی برای دیدار با آیت‌الله سیستانی وارد نجف شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری ایران در ادامه سفر خود به عراق، وارد نجف اشرف شد جایی که قرار است حرم مطهر امام علی (ع) را زیارت و با مراجع تقلید دیدار کند.

به گزارش کردپرس به نقل از الفرات نیوز، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) در سومین و آخرین روز از سفر رسمی خود به عراق، شهر کربلای معلی را به مقصد شهر نجف اشرف ترک کرد و در بدو ورود به این شهر نیز از سوی لوی الیاسری، استاندار نجف مورد استقبال قرار گرفت.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است روحانی در جریان سفر به نجف اشرف، حرم مطهر امام علی (ع) را زیارت کند و با شماری از مراجع عظام تقلید و در راس آنها آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق دیدار داشته باشد.

این در حالی است که رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز در جریان سفر خود به کربلای معلی، حرمین مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را زیارت کرد و پس از آن نیز طی سخنانی در جمع نخبگان و رهبران مذهبی و عشایر عراق، پیوند ملت های دو کشور را بسیار مستحکم خوانده و تاکید کرد: این که میلیون ها ایرانی در طول سال به عراق و به ویژه کربلا و نجف سفر می کنند و میلیون ها عراقی نیز برای زیارت عازم ایران می شوند، نشان می دهد که دو ملت از لحاظ فرهنگی و اعتقادی کاملا با هم متحدند و هیچ قدرتی نمی تواند این امت واحده را از هم جدا کند.