انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  11:34

سرویس عراق

آماده‌باش نیروهای عراقی در مرز سوریه و توپ‌باران مواضع داعش در باغوز

سرویس عراق و اقلیم کردستان - همزمان با آماده باش نیروهای عراقی در مرز مشترک با سوریه، توپخانه ارتش عراق آخرین پایگاه تروریست های داعش در شرق فرات را هدف قرار داد.

به گزارش کردپرس، یک منبع نظامی در عراق صبح امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با الفرات نیوز اعلام کرد که توپخانه ارتش این کشور شب گذشته روستای باغوز در استان مرزی دیر الزور در شرق سوریه به عنوان آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شرق رودخانه فرات را توپ باران کرد.

به گفته منبع مذکور که نام وی فاش نشده، توپخانه ارتش عراق پناهگاه های داعش در باغوز را پس از آن هدف قرار داد که نیروهای این کشور با استفاده از دوربین های حرارتی، حرکت عناصر این گروه تروریستی را رصد کردند.

در همین حال، احمد نصرالله، معاون فرمانده عملیات سازمان حشد الشعبی در استان مرزی الانبار در غرب عراق نیز اعلام کرد که به دنبال پیشروی نیروهای کُرد - عرب موسوم به ارتش سوریه دمکراتیک به سمت مرز دو کشور در جریان آخرین نبرد برای پاکسازی باغوز از تروریست های داعش، نیروهای عراقی در مرز مشترک به حالت آماده باش درآمدند.

نصرالله در گفت و گو با الفرات نیوز در این باره تاکید کرد که نیروهای حشد الشعبی و ارتش و پلیس فدرال عراق با استفاده از تسلیحات پیشرفته در آماده باش کامل به سر می برند تا اماکن تجمع و حرکت تروریست های داعش در باغوز را زیر نظر بگیرند و مانع از رسیدن آنها به مرز مشترک با سوریه شوند.

این در حالی است که داعش در آخرین پایگاه خود در شرق فرات در آستانه شکست نهایی قرار گرفته و در همین راستا نیز، هزاران تن از عناصر مسلح این گروه تروریستی و خانواده های آنها طی روزهای اخیر خود را تسلیم ارتش سوریه دمکراتیک کردند.