انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  12:31

سرویس آذربايجان غربي

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ارومیه:

با تفکر انقلابی سال ۹۸ را سال مایوس سازی دشمن خواهیم کرد

سرویس آذربایجان غربی- دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا که سابقه حمایت از جریان های تروریستی آن ها اثبات شده است، را تحت رصد دایمی داریم.

به گزارش کردپرس، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره "شهدای بدر و خیبر و شهدای شمال غرب کشور" گفت: خطه آذربایجان همواره پیشتاز دفاع از انقلاب و نظام بوده و در این‌ مسیر مقدس هزاران شهید و جانباز تقدیم نموده است. شهیدان باکری، امینی، آبشناسان، بهرامی، طالعی، کاظمی، تیموری، درستی، کاظمی، شوشتری، باقری و همه 12 هزار شهید این منطقه جزو سرآمدان جبهه جنگ و پاسداری از میهن عزیزمان هستند.

وی افزود: گرامیداشت یاد شهدا صرفاً برای شعر خوانی یا خاطره گویی و ذکر منقبت و حماسه سازی این عزیزان نیست بلکه برگزاری چنین رویدادهای به عنوان یک ملاک و شاخص برای آشنایی با منطق و تجربه شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس در مواجهه با مشکلات و برای عبرت‌گیری، عملیاتی سازی و بکارگیری این تجربیات در دیگر عرصه‌های کشور است.

شمخانی تاکید کرد: جنگ اقتصادی و روانی دشمن را که با شدت و گستردگی بی‌سابقه‌ای در جریان است ابزاری برای دلسرد کردن جامعه از تداوم مقاومت و پذیرش مسیر تسلیم و ذلت است، اما پیروزی بدون مقاومت و تلاش حاصل نمی شود و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تفکر انقلابی سال ۹۸ را سال مایوس سازی دشمن قرار می دهیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه سال آینده را سال پیروزی های جدید و آغازی مقتدرانه برای گام دوم انقلاب اسلامی است، افزود: همچنین مقابله با بی ثبات سازان و مخالفان استقلال کشور موجب شکوفایی ظرفیت ها و استعدادها خواهد شد می شود و این دریای بی کران به طور قطع جوی باریک وابسته شدن به قدرت ها و چشم امید داشتن به دشمن را درمی نوردد.

شمخانی تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه با صرف دلارهای نفتی اجرای پروژه های مشکوک هسته ای را در دستور کار قرار داده اند که این اقدامات می تواند منطقه بلکه جهان را با خطر و بحرانی بدتر از خطر تروریست های تکفیری و داعش مواجه کند.

وی افزود: بدون شک شکل گیری تهدیدات جدیدی از این دست ما را ناگزیر خواهد کرد که بر اساس ماهیت و جغرافیای جدید تهدیدات؛ راهبرد خود را تنظیم و نیازهای کشور ونیروهای مسلح را در چارچوب آن پیش بینی و اجرا کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری اظهار داشت: امروزه رژیم صهیونیستی با ناکامی های مستمر مواجه شده، رژیمی که به دنبال تسلط از نیل تا فرات بود امروز در مرزهای بی اعتبار خودش محصور شده و سردمداران ان از ترس موشکهای مقاومت خواب آرام ندارند.