انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  12:58

سرویس جهان

اعلام آمادگی اتحادیه میهنی برای حمایت از ypg در مقابل ترکیه

سرویس جهان- یکی از مقامات نظامی حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد حزبش آمادگی دارد تجهیزات مورد نیاز کردهای سوریه را برای مقابله با حمله احتمالی ترکیه در اختیار آنها قرار دهد.

 

به گزارش کردپرس، در حالی که حزب کردی اتحادیه میهنی در چند ماه گذشته برای عادی کردن رابطه خود با ترکیه دفتر چند سازمان نزدیک به پ.ک.ک را در سلیمانیه تعطیل کرد، یکی از رهبران ارشد این حزب اعلام کرد این حزب آمادگی دارد تجهیزات مورد نیاز کردهای سوریه را در اختیار آنها قرار دهد تا از خود در برابر حمله احتمالی ترکیه دفاع کنند.

مصطفی چاورش از فرماندهان نیروهای پیشمرگ وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان و عضو شورای رهبری حزب به سایت خبری دیفنس پست گفت: « در صورت خروج نیروهای آمریکا از سوریه و حمله ترکیه به مناطق شمال سوریه، حزب اتحادیه میهنی آنچه را که در توانش باشد در اختیار نیروهای کرد سوریه قرار خواهد داد.»

وی افزود: « حزب اتحادیه میهنی نمی تواند نیرو برای حمایت از نیروهای کرد سوریه اعزام کند اما آماده ارسال سلاح، کمک مالی و تجهیزات پزشکی برای نیروهای کرد سوریه است. ما بخشی از کشور عراق هستیم و نمی توانیم نیرو به بیرون از کشور اعزام کنیم اما در مورد مهمات، کمک های مالی و مراقبت از مجروحان و هر گونه کمک دیگر آماده همکاری هستیم.»

فرمانده نیروهای پیشمرگ اتحادیه میهنی تاکید کرد که «حزب اتحادیه میهنی دوست دارد در حد تواناییهایش به نیروهای کرد سوریه کمک کند.»

این در حالی است که ترکیه نیروهای کرد سوریه را تروریست و همکار پ.ک.ک دانسته و تاکید کرده است در صورت خروج نیروهای آمریکا، مناطق تحت کنترل کردهای سوریه را از کنترل آنها خارج خواهد کرد.

وی با اشاره به این که ممکن است کمک اتحادیه میهنی به ypg مشکلاتی برای رابطه میان این حزب و ترکیه بوجود بیاورد، گفت: «این اقدام برای ما آسان نخواهد بود اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد.»

مصطفی چاورش از دولت اقلیم کردستان و و زارت پیشمرگ اقلیم کردستان نیز خواست برای کمک به نیروهای کرد سوریه تلاش کنند. وی گفت: «ما در حال حاضر کمک های فیزیکی در اختیار کردهای سوریه قرار نمی دهیم زیرا آمریکا در حال حاضر به آنها کمک می کند.»

کد خبرنگار: 40101