انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  15:50

سرویس عراق

تکذیب اظهارات منتسب به العبادی درباره توافق‌های اخیر میان عراق و ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان - ائتلاف نصر تاکید کرد که اظهارات منتسب به رهبر آن در رابطه با توافق های اخیر میان عراق و ایران، عاری از صحت است.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، علی السنید، از اعضای ارشد ائتلاف نصر به رهبری حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای، اظهارات منتسب به العبادی در رابطه با توافق های اخیر میان بغداد و تهران در جریان سفر کنونی حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق که در برخی رسانه های خبری و شبکه های اجتماعی منتشر شده را تکذیب کرد.

السنید در بیانیه خود در این باره تاکید کرد: اظهارات منتسب به العبادی که در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده، نادرست و غیر دقیق می باشد جایی که وی هیچ گونه اظهار نظری در این زمینه نداشته است.

در بیانیه این عضو ارشد ائتلاف نصر همچنین آمده است: برخی اطراف در تلاش هستند تا از طریق پخش اظهارات دروغین به ویژه پس از دیدار العبادی و روحانی در بغداد، باعث سردرگمی افکار عمومی شوند با این حال العبادی بر تقویت روابط میان بغداد و تهران در راستای منافع مشترک دو کشور تاکید دارد.

این در حالی است که برخی رسانه های عراقی اظهارات منتسب به العبادی در رابطه با توافق های اخیر میان بغداد و تهران در جریان سفر روحانی را منتشر کرده بودند که در آن، دولت فدرال تحت رهبری عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی عراق به دست کشیدن از منافع شهروندان این کشور برای ایران متهم شده است.