انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  16:22

سرویس کردستان

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت دهگلان مطرح شد؛

برگزاری اردوی جهادی دو روزه با محوریت ارایه خدمات دندانپزشکی در روستاهای دهگلان

سرویس کردستان- رئیس مرکز بهداشت شهرستان دهگلان گفت: از فردا و به مدت دو روز، اردوی جهادی با محوریت ارائه خدمات دندانپزشکی در چهار روستا از توابع شهرستان دهگلان اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس؛ جهاد یعنی جنگیدن و تلاش برای کسب خوبی ها و اینک اردوهای جهادی، مسیری سبز برای کسانی است که می خواهند زکات آموزه های خود را با خدمت به محرومین و دورماندگان از امکانات و رفاه بپردازند.

«فرهاد مرادپور» در گفت و گو با خبرنگار کردپرس، از اجرای اردوی جهادی دندانپزشکی در این شهرستان خبر داد و گفت: تیم های دندانپزشکی شهرستان دهگلان از فردا و به مدت دو روز عازم اردوهای جهادی در روستاهای محروم این شهرستان می شوند.

رئیس مرکز بهداشت دهگلان، روستاهای «سیس»، «بهمن آباد»، «گزگزاره» و «سورهال» را از جمله روستاهای هدف عنوان کرده و تصریح کرد: هدف از این اردو، ارائه خدمات و عدالت در رساندن مراقبت های پزشکی در مناطق محروم است.

بنا به گفته وی، مراقبت های اولیه در گذشته دارای 8 جزء بوده و اینکه به 13 جزء رسیده است که بهداشت دهان و دندان نیز یکی از اجزایی است که در این اردوی جهادی دو روزه به مردم مناطق محروم ارائه خواهد شد.

وی در خصوص جامعه هدف و گیرندگان این خدمات می گوید: زنان باردار و کودکان زیر 6 سال جزو اهداف و اولویت های این اردو می باشند که به صورت ضربتی به آنها ارائه خدمات خواهد شد.

به گفته وی، پر کردن، ترمیم، جرمگیری، ریشه درمانی و آموزش از جمله خدماتی هستند که به این افراد توسط  4 دندانپزشک در 4 شیفت و به همراه چند دستیار ارائه خواهد شد.

«مرادپور» با اشاره به اینکه این روستاها مربوط به بخش «بلبان آباد» هستند، یادآور شد: از آنجا که 4 دندانپزشک به صورت سیار در روستاهای بخش مرکزی مشغول به خدمت بوده و 2 دندانپزشک همیشه در مرکز بهداشت مستقر هستند لذا روستاهای این بخش از دسترسی بهتری به نسبت بخش بلبان آباد برخوردارند و روستاهای بخش بلبان آباد دسترسی کمتری به این خدمات دارند.

مطابق گفته های رئیس مرکز بهداشت شهرستان دهگلان، تاکنون 2 اردوی جهادی پزشکی و یک اردوی جهادی دندانپزشکی در سال جاری در این شهرستان اجرا شده است.