انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  17:54

سرویس اقلیم کردستان

در دیدار با روحانی؛

حمایت آیت‌الله سیستانی از گسترش روابط عراق و ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان- آیت الله العظمی سیستانی در دیدار با رئیس جمهور ایران،  از هر گونه اقدامی در راستای تقویت روابط عراق با همسایگان خود، بر اساس منافع طرفین و احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر استقبال کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از شفقنا، حضرت آیت الله سیستانی مرجعیت عالی شیعیان عراق، پیش از ظهر امروز با دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران و هیئت همراه  دیدار کردند.

رئیس جمهور اسلامی ایران در این دیدار نتایج مذاکرات خود با مسئولان عراقی و آنچه در چارچوب تقویت روابط دوستی و حسن همجواری میان دو کشور به دست آمده را تشریح کرد.

حضرت آیت الله العظمی سیستانی نیز از هر گونه اقدامی در راستای تقویت روابط عراق با همسایگان خود، بر اساس منافع طرفین و احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها استقبال کردند.

ایشان با اشاره به جنگ سرنوشت ساز ملت عراق برای شکست تجاوز داعش، جانفشانی های بزرگ مردم قهرمان عراق بر پیروزی بر این گروه تروریستی و دور ساختن خطر آن از کل منطقه و همچنین نقش دوستان در تحقق این مسئله را یادآور شده و مورد تمجید قرار دادند.

حضرت آیت الله العظمی سیستانی همچنین به مهمترین چالش های پیش روی عراق در مرحله کنونی که مبارزه با فساد، بهبود خدمات عمومی، انحصار سلاح در دست دولت و سرویس های امنیتی هستند، اشاره کرده و ابراز امیدواری کردند که دولت عراق در این زمینه پیشرفت قابل قبولی رقم بزند.

ایشان در پایان بر لزوم این مسئله تاکید کردند که سیاست های منطقه ای و بین المللی در این منطقه حساس متعادل و متوازن باشد تا ملت های آن را از خسران و مصائب بیشتر مصون بمانند.