انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  19:03

سرویس اقلیم کردستان

دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات:

اشتراکات حزب دمکرات و اتحادیه میهنی قربانی تصدی مناصب نمی‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان تاکید کرد که اشتراکات میان حزب و اتحادیه میهنی کردستان، بیش از آن است که در مناقشه تصدی مناصب و مقام از میان برود.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، فاضل میرانی اعلام کرد که در نشست انجام شده میان حزب دمکرات و اتحادیه میهنی کردستان مسائل مربوط به تشکیل دولت اقلیم کردستان و تقسیم مناصب دولتی و پارلمانی مورد بحث قرار گرفته و تفاهماتی نیز میان طرفین انجام شده است.

دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات با اشاره به اینکه در نشست های پیشین مسئله تقسیم مناصب مورد گفتگو قرار نگرفته و حزب اتحادیه میهنی نیز خواست و مواضع خود را مشخص نکرده بود، گفت که طرفین در نشست اخیر خواست و مطالبات خود را به صورت روشن تری مطرح کرده اند و حزب دمکرات سعی دارد که مطالبات اتحادیه میهنی را حد امکان اجرایی کند.

وی تاکید کرد که شرایط کنونی اقلیم ایجاب می کند که به منظور تشکیل هرچه زودتر دولت و رفع مشکلات، برخی از مسائل نادیده گرفته شده و پروسه سیاسی اقلیم به پیش برده شود.

وی تاکید کرد که اشتراکات و سابقه فعالیت های مشترک و همکاری میان دو حب بیش از آن است که به دلیل کشمکش بر سر تصدی مناصب و  مقام قربانی شده و از میان برود؛ چرا کە اتحادیه میهنی و حزب دمکرات شریک جغرافیایی و تاریخی یکدیگر هستند.

همچنین خاطر نشان ساخت که شرایط اقلیم کردستان به گونه ای است که هیچ یک از احزاب نمی توانند تمام مطالبات خود را به صورت کامل به دست بیاورند و به همین دلیل در جهت رسیدن به توافق باید از برخی مطالبات خود صرف نظر کنند.