انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  21:44

سرویس ترکیه

واکنش سخنگوی AKP به تصویب گزارش توقف مذاکرات ترکیه – اتحادیه اروپا از سوی پارلمان اروپا:

تصمیم پارلمان اروپا بی ارزش، بی اعتبار و فاقد جنبه قانونی است

سرویس ترکیه - در پی تصویب گزارشی مبنی بر توقف مذاکرات اتحادیه اروپا با ترکیه برای عضویت ترکیه در این اتحادیه از سوی پارلمان اروپا، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) در واکنش به این تصمیم پارلمان اروپا گفت: این تصمیم بی ارزش، بی اعتبار و فاقد جنبه قانونی است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی تصویب گزارشی مبنی بر توقف مذاکرات اتحادیه اروپا با ترکیه برای عضویت ترکیه در این اتحادیه از سوی پارلمان اروپا، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) در واکنش به این تصمیم پارلمان اروپا گفت: پارلمان اروپا در اقدامی گزارشی را که در آن توقف مذاکرات با ترکیه را پیشنهاد می دهد تصویب کرده است، این تصمیم از منظر ما بی ارزش، بی اعتبار و فاقد جنبه های حقوقی است. این تصمیم فاقد اعتبار است.

سخنگوی AKP با تأکید بر این که پارلمان اروپا با این تصمیم ورود کردن به مرکز ایدئولوژیک راست افراطی در اروپا را اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: پارلمان اروپا از اتخاذ تصمیماتی که از سیاست دموکراتیک حمایت کرده و راه را برای تحولات دموکراتیک باز می کند فاصله گرفته است. از پنجره راست افراطی به جهان نگاه می کند.

وی همچنین تصریح کرد: ملت ترکیه در محافظت از دموکراسی در برابر کودتا هر گونه تاوانی را که لازم بود پرداخت کرد. رفتار ملت ترکیه در قبال کودتا رفتار بی نظیری بود که در تاریخ خواهد ماند. تصمیم پارلمان اروپا که از درک این موضوع بسیار دور است برای ما ذره ای اعتبار ندارد. ما ملتی هستیم که برای دموکراسی تاوان می دهیم، تصمیم اتحادیه اروپا که تسلیم نژاد پرستان شده است مبنای قانونی ندارد.

چلیک در پایان سخنان خود عنوان کرد: به پارلمان اروپا اعلام می کنم، این تصمیم را به همین شکل به شما برمی گردانیم. این گزارشی که آن را تصویب کرده اید می توانید موزه ای با عنوان "نژاد پرستی اروپا و دشمنی با اسلام" تأسیس کرده و بر سر دار آن بیاویزید. بلکه این گونه به یاد آورید که چگونه اروپا را گام به گام به نژاد پرستان تحویل داده اید.

 

کد خبرنگار: 30102