انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  22:00

سرویس اقلیم کردستان

بررسی اصلاحات در وزارت پیشمرگ طی دیدار مسرور بارزانی و ائتلاف جهانی ضد داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار مسئول شورای امنیت اقلیم کردستان و هیئت ائتلاف جهانی ضد داعش، موضوع مکانیسم های ایجاد اصلاحات در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، امروز چهارشنبه 22 اسفند/13 مارس، هیئتی از ائتلاف بین المللی ضد داعش به همراه مشاورین ائتلاف در امر آموزش نظامی نیروهای پیشمرگ، دیداری را با مسرور بارزانی مسئول شورای امنیت اقلیم کردستان انجام دادند.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر ضرورت تداوم حمایت های ائتلاف از نیروهای پیشمرگ، مکانیسم و راهکارهای اجرای  برنامه اصلاحات در وزارت پیشمرگ با همکاری ائتلاف را مورد بررسی قرار دادند.

 همچنین گفتگو در مورد احتمال بازگشت داعش و افزایش تحرکات این گروه نیز بخش دیگری از این گفتگوهای این دیدار بوده و بارزانی ضمن تقدیر از کمک های ائتلاف به نیروهای پیشمرگ خواستار افزایش کمک ها به ویژه در زمینه سازمان دهی این نیروها، شد.

نامزد حزب دمکرات برای تصدی منصب نخست وزیری دولت جدید اقلیم کردستان، همچنین همکاری های همه جانبه و زمینه سازی برای حل مشکلات سیاسی، اداری و قانونی برای جلوگیری از قدرت یافتن دوباره داعش را ضروری دانست.