انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  23:52

سرویس اقلیم کردستان

گفتگوی مسرور بارزانی و هیئت وزارت خارجه ترکیه در مورد روابط دوجانبه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول شورای امنیت اقلیم کردستان در دیدار با هیئتی از وزارت خارجه ترکیه به گفتگو در مورد توسعه روابط اقلیم و آنکارا و تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان پرداخت.

به گزارش کردپرس، مسرور بارزانی مسئول شورای امنیت اقلیم کردستان با سداد اونال معاون وزیر خارجه ترکیه و هیئت همراه وی، در اربیل مرکز الیم کردستان، دیدار کرد.

سایت رسمی  حزب دمکرات کردستان در این خصوص گزارش داد که روابط دو جانبه میان ترکیه و اقلیم و راهکارهای توسعه و تقویت این روابط و نیز تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان محور اصلی گفتگوهای انجام شده در این دیدار بوده است.

مسرور بارزانی نامزد حزب دمکرات برای تصدی منصب نخست وزیری در دولت جدید اقلیم کردستان، همچنین بر خواست اقلیم کردستان برای گسترش روابط با ترکیه در همه زمینه ها و بر اساس اصل حسن همجواری و حفظ منافع دو طرف و امنیت و ثابت منطقه تاکید کرد.

همچنین هیئت ترکی ضمن آرزوی موفقیت برای بارزانی در منصب نخست وزیری اقلیم کردستان، آمادگی ترکیه را برای گسترش و تقویت روابط و مناسبات با اقلیم کردستان و عراق، به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری اعلام کرده و اقلیم را دروازه ای برای ارتباط تجاری ترکیه و دیگر مناطق عراق دانست.

این هیئت همچنین دیداری را با قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان انجام داد.