انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  08:30

سرویس ترکیه

واکنش نهاد ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه ترکیه به اقدام پارلمان اروپا:

تصمیم پارلمان اروپا برای ترکیه بی ارزش است

سرویس ترکیه – در پی تصویب گزارش توقف روند مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا از سوی پارلمان اروپا، وزارت امور خارجه ترکیه و نهاد ریاست جمهوری این کشور در بیانیه های جداگانه این اقدام پارلمان اروپا را بی ارزش و فاقد جنبه های قانونی دانستند.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با واکنش به تصمیم پارلمان اروپا در تصویب گزارش توقف مذاکرات ترکیه – اتحادیه اروپا عنوان کرد: این تصمیم یک اقدام جدی دیگر برای قطع کامل روابط ترکیه – اتحادیه اروپا از جانب اروپا است. این یکی از موارد نگران کننده ای از سیاست اروپا است که در چند وقت اخیر به آن روی آورده است.

وی با اشاره به تصویب کم رنگ این گزارش خاطرنشان کرد: طرحی که با رأی مثبت 370 نماینده پارلمان اروپا به تصویب رسیده است نمی تواند بیانگر دیدگاه 751 نماینده عضو پارلمان اروپا باشد. طرحی که از سوی پارلمان اروپا به تصویب رسیده است یک گزارش یک طرفانه و دور از حقایق موجود است که برای ترکیه هیچ وجه قانونی ندارد.

لازم به ذکر است، وزارت امور خارجه ترکیه نیز در بیانیه ای با انتقاد از تصویب این گزارش عنوان کرد: رفتار یک جانبه و دور از حقایقی که پارلمان اروپا در قبال ترکیه از خود نشان داده است در نزد ما هیچ ارزشی ندارد. توصیه ای که در آن گزارش [مبنی بر توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا] صورت گرفته است برای ما هیچ اهمیت و معنایی ندارد. تصمیم اتخاذ شده از منظر آینده روابط ترکیه – اتحادیه اروپا و ارزش های مشترکمان نگران کننده است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

واکنش سخنگوی AKP به تصویب گزارش توقف مذاکرات ترکیه – اتحادیه اروپا از سوی پارلمان اروپا: تصمیم پارلمان اروپا بی ارزش، بی اعتبار و فاقد جنبه قانونی است