انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  09:50

سرویس ترکیه

اردوغان:

نتانیاهو یک ظالم کودک کش است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با انتقاد شدید از سخنان اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که وی را "دیکتاتور" نامیده بود، گفت: بهتر است به خودت بیایی، تو ظالمی هستی که کودکان هفت ساله فلسطینی را می کشی.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در یک مراسم افتتاحیه در آنکارا سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد شدید از سخنان اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که وی را "دیکتاتور" نامیده بود، گفت: ای نتانیاهو بهتر است به خودت بیایی، تو ظالمی هستی که کودکان هفت ساله فلسطینی را می کشی.

وی در ادامه سخنان خود با "غارتگر" خواندن نتانیاهو تصریح کرد: این غارتگری که در رأس اسرائیل قرار گرفته است، تأکید می کند که روزنامه نگاران در ترکیه در زندان ها هستند. بهتر است از آنجا به ما درس ندهد، تو ظالمی هستی که کودکان هفت ساله فلسطینی را می کشی. تو ظالمی هستی که زنان را در سلول های انفرادی محکوم می کنی، نیروهای پلیس و سربازان تو در آنجا با کفش به مسجد و عبادتگاه ما وارد می شوند.

اردوغان با تأکید بر این که ما در کشور خود به هیچ یهودی ظلم نکرده ایم خاطرنشان کرد: ما را تحریک نکنید، حساب این را در جامعه بین المللی از شما خواهیم پرسید. به وزارت امور خارجه ترکیه هم دستور داده ام در برابر هر گونه حمله به مسجدمان ساکت نماند. وزیر امور خارجه ترکیه دیدارهای بین المللی را ادامه می دهد. هر کسی ساکت بماند ما ساکت نخواهیم ماند.

 

کد خبرنگار: 30102