انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  10:46

سرویس ترکیه

پروین بولدان:

AKP تنها حزبی است که در صدد تجزیه ترکیه برآمده است

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های حزب حاکم در ترکیه گفت: AKP تنها حزب ترکیه است که در صدد تجزیه کشور برآمده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در شهر کاراچوبان استان ارزروم سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به فشارها و تهدیدات روز افزون علیه HDP از سوی حکومت ترکیه گفت: علی رغم تمام این فشارها و تهدیدات با استقبال هزاران نفر امروز اینجا هستیم. هر چقدر می خواهید فشار بیاورید ما با ملت اینجا هستیم و به این راه ادامه خواهیم داد. هیچ کس نمی توانید ما را از راه صلح، دموکراسی، حقوق و مبارزاتمان منصرف کند زیرا ما نوادگان شیخ سعید هستیم. در ترکیه علیه هیچ حزب سیاسی این انداره فشار وجود ندارد. بزرگ ترین موانع و فشارها علیه HDP صورت می گیرد. زندانی می شویم، مانع کارمان می شوند؛ ولی علی رغم تمامی این ها ملتمان همراه ما بوده و به حمایت از ما ادامه می دهد.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر اهمیت فراوان انتخابات 31 مارس گفت: انتخابات مارس یکی از مهم ترین انتخابات ترکیه است. حزب عدالت و توسعه (AKP) و شخص رجب طیب اردوغان دیگر در میتینگ های انتخاباتی به مردم هیچ وعده ای نمی توانند بدهند. تنها چیزی که در میدان های انتخاباتی از آن صحبت می کنند HDP است. تنها می گویند HDP شاخه قندیل و حزب تروریستی است. در این کشور تنها حزبی که به آینده کشور فکر می کند و از دموکراسی و حقوق سخن می گوید HDP است. در این کشور تنها حزبی که در تلاش برای تجزیه ترکیه است AKP است.

بولدان در پایان سخنان خود با اشاره به اعتصاب غذاها در این کشور نیز خاطرنشان کرد: در کشوری که عدالت و حقوق وجود نداشته و هر کسی که دهان به انتقاد باز می کند زندانی می شود و جلوی سیاست گرفته می شود این سؤال پیش می آید که AKP مشغول چه کاری است؟ حقوق، دموکراسی، آزادی و عدالت را زیر پا گذاشته اید. اگر در این کشور منتخب ملت در زندان است پس در این کشور عدالتی وجود ندارد. اگر در این کشور انسان ها بدن های خودشان را با اعتصاب غذا برای پایان دادن به حصر در راه مرگ می گذارند، در آن کشور نمی توان از عدالت سخن گفت. وزیر دادگستری این کشور سؤال نمی کند که چرا انسان ها اعتصاب غذا کرده اند. در واقع این را می دانند و بازی سه میمون را انجام می دهند.

 

کد خبرنگار: 30102