انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  11:31

سرویس ترکیه

دستگیری 3 تن از اعضای HDP به جرم اعتصاب غذا

سرویس ترکیه - نیروهای پلیس ترکیه امروز با حمله به ساختمان تشکیلات حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در استان دیاربکر، سه تن از اعضای این حزب را که در حمایت از مطالبات لیلا گوون اعتصاب غذا کرده بودند، دستگیر کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از CNN TURK، با تداوم اعتصاب غذای لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه در اعتراض به حصر عبدالله اوجالان در زندان امرالی، اعتصاب غذاهای فعالان سیاسی و مدنی کرد ترکیه در حمایت از گوون همچنان پیگیری شده و متقابلاً نیز دستگیری افرادی که به این اعتصاب غذا روی می آوردند از سوی پلیس ترکیه در دستور کار قرار گرفته است.

در این راستا، نیروهای پلیس ترکیه امروز با حمله به ساختمان تشکیلات حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در استان دیاربکر سه تن از اعضای این حزب را که در حمایت از مطالبات گوون اعتصاب غذا کرده بودند؛ دستگیر کردند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای پلیس دیاربکر امروز ساعت 07:30 به وقت محلی ترکیه وارد ساختمان HDP شده و سه تن را که اعتصاب غذا کرده بودند دستگیر کرده اند.

پلیس ترکیه پیش از این نیز هفت تن از اعضای HDP را که اعتصاب غذا کرده بودند، دستگیر کرده بود و قاضی پرونده چهار تن از این افراد را محکوم به حبس کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102