انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  11:45

سرویس ترکیه

سری ثریا اوندر از زندان کاندرا:

باید راه لیلا گوون را زنده نگاه داشت

سرویس ترکیه - سری ثریا اوندر، نماینده سابق آنکارا در پارلمان ترکیه و سخنگوی هیئت امرالی در روند مذاکرات صلح کرد – ترک که اکنون در زندان تیپ F کاندرا در کوچاعلی در یک سلول انفرادی به سر می برد، در مصاحبه اختصاصی با روزنامه دیوار عنوان کرد: باید راه لیلا گوون را زنده نگاه داشت.

به گزارش کردپرس، سری ثریا اوندر، نماینده سابق آنکارا در پارلمان ترکیه و سخنگوی هیئت امرالی در روند مذاکرات صلح کرد – ترک که اکنون در زندان تیپ F کاندرا در کوچاعلی در یک سلول انفرادی به سر می برد، در مصاحبه اختصاصی با روزنامه دیوار از طریق وکلایش، با اشاره به دوران روند مذاکرات صلح که با عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK داشته اند گفت: در دیدارهایی که با اوجالان در امرالی داشتیم وی به ما گفت اگر نتوانید صلح را در ترکیه عملی کنید، همه ما به خصوص هیئت امرالی با اقدامات سنگینی روبه رو خواهند شد. در هر جایی از جهان زمانی که تفکر حل و فصل یک معضل به سمت اتخاذ گزینه های نظامی روی بیاورد کسانی که برای به دست آوردن صلح تلاش کرده بودند در برابر اقدامات خشن و بسیار سنگینی قرار گرفته اند. این یک موضوع آشکار و ثابت شده است. هدف نیز پاک کردن حافظه صلح و از میان برداشتن افرادی است که در پی صلح بودند.

وی در ادامه تأکید کرده است: حصر امرالی تنها محدود به امرالی نیست. این حصر نابود کردن امیدها برای آینده مشترک ترکیه، دموکراسی و صلح است. این موضوع به جا گذاشتن میراثی است که حل و فصل آن بسیار برای آیندگان سخت خواهد بود. در یا نراستا باید اراده ای را که لیلا گوون و دوستانشان از خود نشان داده بسیار خوب درک کنیم. به این افرادی که جان خود را و آینده شخصی خود را در این راه نادیده گرفته اند باید احترام گذاشت و راه آنان را زنده نگاه داشت.  

 

کد خبرنگار: 30102