انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  13:27

سرویس اقلیم کردستان

روابط تجاری محور گفتگوهای نیچروان بارزانی و هیئت ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان طی دیدار با هیئت وزارت خارجه ترکیه، بر آمادگی اقلیم برای گسترش روابط تجاری با ترکیه  تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، امروز پنج شنبه 23 اسفند/14 مارس، نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان در اربیل، با سداد اونال معاون وزیر خارجه ترکیه و هیئت همراه وی دیدار کرد.

سایت رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان، در این خصوص گزارش داد که هیئت میهمان انتخاب نیچروان بارزانی به عنوان نامزد تصدی منصب ریاست اقلیم کردستان را تبریک گفته و با اشاره به سابقه روابط ترکیه و اقلیم خواهان گسترش این روابط به ویژه در زمینه تجاری و اقتصادی شدند.

نیچروان بارزانی نیز با اشاره به اینکه اقلیم کردستان همواره خواهان ایجاد روابطی حسنه با کشورهای همجوار خود است، آمادگی اقلیم را برای گسترش و تقویت روابط میان اقلیم و ترکیه در تمام زمینه ها به ویژه در حوزه روابط تجاری و اقتصادی، اعلام کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به روابط اربیل و بغداد پرداخته و گفت که در ماه های اخیر تلاش هایی از سوی اربیل و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق برای حل اختلافات فیمابین انجام شده و اقلیم کردستان نیز برای حل نهایی همه اختلافات آمادگی کامل دارد.

بارزانی همچنین بر اهمیت نقش کشورهای همسایه در رفع این اختلافات تاکید کرد.

هیئت وزارت خارجه ترکیه به سرپرستی سداد اونال، روز گذشته نیز با مسرور بارزانی مسئول شورای امنیت اقلیم و قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم دیدار کرد.