انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  20:32

سرویس جهان

تاکید فرانسه بر همراهی غرب با کردهای سوریه

سرویس جهان- وزیر خارجه فرانسه می گوید آمریکا هنوز به سوالات فرانسه در مورد چگونگی طرح ایجاد منطقه امن در مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه پاسخ نداده است و غرب نباید متحدان خود در جنگ با داعش را رها کند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از رویترز، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز گذشته از این که آمریکا هنوز به پرسش های فرانسه درباره چگونگی ایجاد منطقه امن و درخواست آمریکا از اروپا برای اعزام نیرو به شمال سوریه پاسخ نداده انتقاد کرده است.

وزیر خارجه فرانسه افزود: « وزیر دفاع فرانسه به آمریکا رفت تا با آمریکاییها گفتگو کند و پاسخ سوال هایی درباره چرایی و چگونگی ادامه حضور در سوریه را دریافت کند. ما هنوز در این باره پاسخی دریافت نکرده ایم. بر پایه اطلاعات و پاسخ به این پرسشهاست که ماکرون رییس جمهور فرانسه به این ماموریت کمک خواهد کرد..»

رییس جمهور آمریکا بعد از طرح انتقادها از وی به سبب تلاش برای خروج همه نظامیان آمریکا از سوریه گفته بود 200 تن از نیروهای آمریکا در شمال سوریه همچنان حضور خواهند داشت و به همراه نیروهایی که متحدان اروپایی به سوریه اعزام میکنند، جمع نیروها در شمال سوریه و در راستای ایجاد منطقه امن برای حفاظت از کردها در برابر تهدیدهای ترکیه به 800 تا 1500 نیرو خواهد رسید.

وزیر خارجه فرانسه  در اشاره به نیروهای کرد سوریه که در حال حاضر در حال تصرف آخرین نقطه تحت کنترل داعش در سوریه هستند، گفت: ما نباید بهترین متحدان خود را در مبارزه با داعش رها کنیم.

کد خبرنگار: 40101