انتشار:  پنج‌شنبه 1 فروردین 1398  ::  21:57

سرویس ترکیه

دولت باغچلی:

نوروز عید ترک ها است

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) که در توکات سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به عید نوروز عنوان کرد: نوروز عید ترک ها است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) که در توکات سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به عید نوروز عنوان کرد: نوروز عید ترک ها است. نوروز فرصتی برای در آغوش کشیدن همدیگر است. عیدی است که ملت ترک را به یکدیگر متصل می کند. نوروز تنها آغاز یک فصل نیست؛ برای ملت ترک مژده ای برای پیشرفت است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: کسانی که در پی تخریب و ایجاد جنجال در نوروز هستند دشمنان این ملت هستند. بعد از نوروز انشاالله یک عید دموکراسی و رویش را در شب 31 مارس 2019 تجربه خواهیم کرد.

رهبر حزب ملی گرای MHP در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح مسئله بقای ملی در آستانه انتخابات شهرداری ها گفت: مسئله بقای ملی شوخی نیست. بازیچه هم نیست. ماهیت وجودی ما است. اگر بقای ما وجود نداشته باشد وطن و آینده ای هم نخواهیم داشت. هنوز وین و کوزوو را فراموش نکرده اند [اشاره به لشکرکشی های عثمانی به اروپا]، هنوز فتح استانبول را فراموش نکرده اند. ما نیز این صلیبی ها را فراموش نکرده ایم. نخواهند توانست مانع روند رو به جلوی ائتلاف جمهور شوند.

باغچلی در آخر سخنان خود خاطرنشان کرد: کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) به YPG گروه تروریستی نمی گوید. در اعضای هیئت اداری شهرداری های خود افراد PKK را جای می دهد. دشمنان ترک و ترکیه دست خالی نمی نشینند. خائن ها برای ضربه زدن به ما منتظر یک لحظه وقفه هستند.

 

کد خبرنگار: 30102