انتشار:  شنبه 3 فروردین 1398  ::  19:04

سرویس عراق

نخست‌وزیر عراق: دشمنانی جز تروریسم، فقر، بی‌سوادی و بیکاری نداریم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در جریان نخستین سفر خارجی خود از زمان تصدی این منصب، تاکید کرد که کشورش دشمنانی جز تروریسم، فقر، بی سوادی و بیکاری ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق عصر امروز (شنبه) طی سخنانی در کاخ ریاست جمهوری مصر هنگام دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور، خاطر نشان ساخت که کشورش در حال حاضر دشمنانی جز تروریسم، فقر، بی سوادی و بیکاری ندارد.

عبدالمهدی ضمن تمجید از سخنان السیسی در رابطه با لزوم تلاش و فعالیت برای ساختن ملت ها، اعلام کرد که چشم به راه نشست سه جانبه میان آنها و عبدالله دوم، پادشاه اردن می باشد که قرار است فردا (یک شنبه) در شهر قاهره و در راستای تقویت و توسعه روابط برگزار شود.

نخست وزیر عراق که در نخستین سفر خارجی خود از زمان تصدی این منصب، راهی مصر شده در ادامه نیز با اشاره به لزوم خشکاندن منابع تروریسم، تاکید کرد که همکاری میان دو کشور در این زمینه، مهم و اساسی خواهد بود.

عبدالمهدی ضمن تاکید بر این که با توجه به نقش محوری مصر در سطح منطقه ای و بین المللی، انتخاب قاهره برای انجام نخستین سفر خارجی خود دارای پیام بسیار مهمی است، همچنین اظهار داشت: ما در عراق برای استفاده از وضعیت راهبردی کشورمان در راستای توسعه و تقویت روابط با کشورهای جهان مصمم هستیم.

یادآور می شود که نخست وزیر عراق برای انجام یک سفر کاری دو روزه در پاسخ به دعوت رسمی رئیس جمهوری مصر، در قاهره به سر می برد جایی که با مصطفی مدبولی، نخست وزیر این کشور دیدار کرده و قرار است در نشست سه جانبه با السیسی و عبدالله دوم نیز توسعه روابط و همکاری میان عراق، مصر و اردن در زمینه های مختلف را در راستای منافع سه کشور و همچنین پشتیبانی از امنیت، ثبات و شکوفایی اقتصادی کشورهای منطقه مورد بحث و بررسی قرار دهند.