انتشار:  یک‌شنبه 4 فروردین 1398  ::  09:25

سرویس ترکیه

وزارت دفاع ترکیه:

ارتش ترکیه تنها ارتشی است که رو در رو با داعش جنگیده است

سرویس ترکیه - وزارت دفاع ترکیه در پی اعلام شکست داعش در سوریه طی بیانیه ای با اشاره به مبارزات نیروهای مسلح ترکیه با داعش عنوان کرد: ارتش ترکیه تنها ارتشی است که رو در رو با داعش جنگیده است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، وزارت دفاع ترکیه در پی اعلام شکست داعش در سوریه طی بیانیه ای با اشاره به مبارزات نیروهای مسلح ترکیه با داعش عنوان کرد: ارتش ترکیه تنها ارتشی است که رو در رو با داعش جنگینده است. ارتش ترکیه برای تأمین امنیت مرزهای جنوبی خود، جلوگیری از تهدیدات و حملات گروه تروریستی داعش و همچنین به منظور ایجاد شرایط لازم برای بازگشت آوارگان سوری به خانه های خود در 24 آگوست 2016 عملیات سپر فرات را آغاز کرد. این عملیات نظامی با کنترل الباب در 24 فوریه 2017 با موفقیت به پایان رسید و به اهداف خود دست پیدا کرد. در این عملیات 243 منطقه مسکونی به همراه دو هزار و 15 کیلومترمربع از مساحت سوریه از داعش پاکسازی شد. در این عملیات ها بیش از سه هزار نیروی رادیکال وابسته به داعش به هلاکت رسیده و 21 هزار موضع داعش هدف قرار گرفت.

در ادامه این بیانیه با اشاره به این که مبارزات دیگر کشورها با گروه تروریستی داعش بیشتر به حملات هوایی محدود مانده است عنوان شد: اقدامات پاکسازی مین ها و بمب های دست ساز داعشی ها و فعالیت های تأمین امنیت در منطقه عملیاتی سپر فرات ادامه دارد. همچنین در سایه اقدامات صورت گرفته به همراه سازمان های ذی ربط در این خصوص تا کنون 320 هزار شهروند سوری که به کشورمان پناهنده شده بودند به خانه های خود در این محدوده عملیاتی بازگشته اند.

 

کد خبرنگار: 30102