انتشار:  یک‌شنبه 4 فروردین 1398  ::  14:01

سرویس کردستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

شهرهای مرزی کردستان جز امن‌ترین شهرهای کشور هستند

سرویس کردستان - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی و حضور و همراهی مردم  شهرهای مرزی کردستان جز امن ترین شهرهای کشور هستند.

به گزارش خبرنگار کرد پرس حسین خوش اقبال شامگاه شنبه در جریان بازدید از مراکز اقامتی، هتل ها و اوژانس بیمارستان رازی بانه با اشاره حضور مسافرین و گردشگران خارجی در استان کردستان اظهار داشت: حضور و اعلام رضایتمندی مسافرین از وضعیت موجود و برخورد مردم نشان از امنیت پایدار در کردستان بویژه شهرهای مرزی کردستان است که علارغم مرزی بودن شهرهای بانه و مریوان جزء امن ترین شهرهای کشور هستند.

وی با اشاره به ظرفیت های جذب گردشگر در شهرستان بانه گفت: آمار حضور مسافرین در شهرستان بانه نشان از امنیت پایدار در این شهرستان مرزی دارد که ریشه آن در برخورد مردم با مسافرین است مردم ثابت کردند که به نظام و کشورشان پایند هستند.

خوش اقبال ادامه داد:مردم در کنار نیروهای نظامی و انتظامی حضور دارند و این امنیت پایدار با حضور و همراهی مردم و تدابیری که دولت تدبیر و امید در شهرهای مرزی  اندیشیده ایجاد شده که باید برای حفظ آن تلاش بیشتر انجام شود.

وی گفت: از شهرداری ها استان توقع  داریم شهرها را برای حضور گردشگران و مسافرین آماده کنند و به نظافت، روشنایی و خط کشی معابر و خیابان ها بیشتر توجه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تاکید کرد: مسئولین باید در برخورد با مردم اخلاق را سرلوحه کارهای خود قرار دهند چراکه مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می کنند و شایسته بهترین خدمات هستند.

سرپرست فرمانداری بانه نیز در ادامه اظهار داشت: با آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون 90 هزار نفر مسافر از اقصا نقاط کشور به بانه سفر کردند و 28 هزار نیز در مراکز اقامتی هتل ها، مهمانپذیرها و مراکز اسکان فرهنگیان به صورت شبانه اسکان داده شدند.

محمد امین زاده افزود: برای نظارت و کنترل بر اماکن اقامتی، رستوران ها، فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه و اوژانس های گشت های مشترک بازرسی و نظارت تشکیل شده که این گشت ها  به صورت شبانه روزی از مراکز مختلف سطح شهر بازید می کنند.

وی با اشاره به وضعیت مناسب ورود گردشگر به شهرستان بانه گفت: امسال وضعیت پذیرش گردشگران بهبود یافته ومراکز اقامتی شهرستان بانه ظرفیت پذیرش یک هزار و 800 نفر مسافر به صورت شبانه دارد.

اماکن اقامتی دائمی شهر بانه شامل هشت هتل، پنج مهمانپذیر، چهار هتل آپارتمان، یک واحد فرهنگی رفاهی ویژه فرهنگیان و ۷۲ منزل استیجاری مجوز دار با ظرفیت یک هزار و 800 نفر برای اقامت شبانه مسافرین نوروزی شهرستان بانه فراهم شده و همچنین16 واحد آموزشی با 132 کلاس درس ، 2 سالن ورزشی وسه پارک هم برای برپایی چادر و اسکان موقت مهمانان پیش بینی شده است.

حسین خوش اقبال و جمعی از مسئولین شهرستان مرزی بانه شامگاه شنبه از مرکز اقامتی فرهنگیان، هتل ها، مهمانپذیرها و اوژانس بیمارستان رازی بازدید کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان و اعضای ستاد تسهیلات سفر شهرستان بانه از نمایشگاه ویژه بانوان به عنوان « ژیانه وه» نیز بازدید کرد