انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  15:00

سرویس عراق

مشاور اقتصادی نخست‌وزیر عراق:

کارگاه پیگیری توافق‌های اقتصادی با ایران، مصر و عربستان در بغداد برگزار می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - مشاور اقتصادی نخست وزیر عراق از برگزاری یک کارگاه بزرگ برای بازرگانان کشورش جهت پیگیری توافقنامه های اقتصادی با ایران، مصر و عربستان خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، عبدالحسین الهنین، مشاور اقتصادی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شهر بغداد، پایتخت این کشور به زودی میزبان یک کارگاه بزرگ برای پیگیری توافقنامه های اقتصادی با ایران، مصر و عربستان سعودی خواهد بود.

الهنین در بیانیه خود در این باره آورده است: یک کارگاه بزرگ برای بازرگانان عراقی جهت پیگیری توافقنامه های اقتصادی کشورمان با مصر، ایران و عربستان، در بغداد برگزار خواهد شد و طی آن نیز توافقنامه های مذکور به مرحله اجرا درمی آیند تا تبدیل به پروژه های بزرگی در سراسر عراق شوند.

مشاور اقتصادی نخست وزیر عراق ضمن اعلام این که زمان برگزاری کارگاه مذکور بعدا مشخص خواهد شد و همه بازرگانان کشورش نیز بدون استثنا می توانند در آن شرکت کنند، تاکید کرد که کشورهای دیگری از قبیل فرانسه، آلمان، آمریکا، چین، ژاپن و کره جنوبی نیز در راه کار و همکاری با عراق هستند.

یادآور می شود که عبدالمهدی از زمان تصدی منصب نخست وزیری عراق تاکنون سه سفر خارجی به کشورهای مصر، ایران و عربستان انجام داده و در جریان آنها نیز یادداشت تفاهم و توافقنامه های دو جانبه زیادی در رابطه با پروژه های سرمایه گذاری به امضا رسیده است.