انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  19:33

سرویس ترکیه

پروین بولدان:

ائتلاف احزاب کردستانی پشت موفقیت استانبول است

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق (HDP) در اظهاراتی با اشاره به نتایج به دست آمده از انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه گفت: پشت موفقیتی که توانستیم در استانبول رقم بزنیم حمایت ائتلافی وجود دارد که با احزاب کردستانی و حمایت این احزاب شکل گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق (HDP) در اظهاراتی با اشاره به نتایج به دست آمده از انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه گفت: پشت موفقیتی که توانستیم در استانبول رقم بزنیم حمایت ائتلافی وجود دارد که با احزاب کردستانی و حمایت این احزاب [از نامزد اپوزیسیون] شکل گرفته است.

وی در سخنان خود با اشاره به این ائتلاف تصریح کرد: حرکت آزادی، حزب مناطق دموکراتیک ترکیه (BDP)، انجمن انقلابیون کرد دموکرات (DDKD)، حزب انسان و آزادی، حزب کمونیست کردستان، حزب کردستان دموکراتیک (PDK) و حزب کردستان دموکراتیک – ترکیه (PDK-T) احزاب کردستانی هستند که با ائتلاف با HDP نقش بسیار مهمی را در استانبول بازی کردند.

لازم به ذکر است، جمله "موفقیتی که در استانبول رقم خورده است در سایه ائتلاف احزاب کردستانی شکل گرفته است" جمله ای بود که در اولین سخنرانی خود بعد از شکست ائتلاف جمهور و بلوک "آری" به رفراندوم در استانبول اعلام کرد.

 

کد خبرنگار: 30102