انتشار:  چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398  ::  19:50

سرویس ترکیه

سوال مسئول روابط خارجی CHP از وزارت امور خارجه ترکیه:

مذاکرات مستقیم میان YPG و ترکیه از چه زمانی آغاز شده است؟

سرویس ترکیه - احمد اونال چویک گوز، مسئول روابط خارجی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با اشاره به اظهارات چارلز سامرس، معاون وزیر دفاع آمریکا از مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی طرح سوالی پرسید: مذاکرات مستقیم میان YPG و ترکیه از چه زمانی آغاز شده است؟

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، احمد اونال چویک گوز، مسئول روابط خارجی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با اشاره به اظهارات چارلز سامرس، معاون وزیر دفاع آمریکا از مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه سوالاتی را در ارتباط با یگان های مدافع خلق YPG و نیروهای موسوم به ارتش دموکراتیک سوریه پرسیده که به شرح ذیل است.

  1. اظهارات چارلز سامرس، معاون وزیر دفاع آمریکا مبنی بر مذاکرات میان نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه با ترکیه بعد از مشورت با شما اعلام شده است؟
  2. مذاکرات مستقیم میان ترکیه با نیروهای YPG/ارتش دموکراتیک سوریه از چه تاریخی آغاز شده است؟ و تا به امروز چند جلسه با طرف های مقابل برگزار شده است؟
  3. موضوعات مورد مذاکره با ارتش دموکراتیک سوریه کدام موارد هستند؟
  4. جزئیات مذاکرات با افکار عمومی ترکیه چه زمانی در میان گذاشته خواهد شد؟ و چرا این مذاکرات تا به امروز از افکار عمومی پنهان نگه داشته شده بود؟
  5. در خصوص مسئله سوریه به غیر از ارتش دموکراتیک سوریه با چه گروه های دیگری مذاکره می کنید؟

لازم به ذکر است، معاون وزیر دفاع آمریکا در تاریخ 18 آوریل 2019 در مصاحبه مطبوعاتی در پنتاگون طی اظهاراتی عنوان کرده بود: "میان ترکیه و ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص موضوعات مشروع مختلفی مذاکرات مستقیم ادامه دارد. در خصوص مذاکرات متفقمان ترکیه با همکارمان ارتش دموکراتیک سوریه ارزیابی انجام نخواهیم داد."

 

کد خبرنگار: 30102