انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  19:56

سرویس ترکیه

تماس تلفنی قلیچدار اوغلو با بولدان در پی عدم دعوت از روسای مشترک HDP به مراسم 19 می

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در تماسی تلفنی با پروین بولدان رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) عدم دعوت وی به مراسم 19 می را اشتباه خواند.

به گزارش کردپرس، مراسم بزرگداشت صدمین سالگرد آغاز مبارزات ملی ترکیه دیروز در حالی در سامسون برگزار شد که علی رغم دعوت روسای احزاب کوچکی مانند حزب وطن، حزب اتحاد بزرگ ترکیه، حزب سعادت و ... جای خالی احزابی مانند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به عنوان سومین حزب بزرگ ترکیه و حزب خوب یکی دیگر از احزاب حاضر در پارلمان ترکیه به شدت احساس می شد.

در پی حضور کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در این مراسم بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرکز رسانه ای CHP ایشان بعد از اتمام مراسم با پروین بولدان رئیس مشترک HDP تماس تلفنی برقرار کرده و در اظهاراتی با اشاره به این که همه باید در این جشن حضور پیدا می کردند عدم دعوت HDP به این جشن را اشتباه قلمداد کرده و عنوان کرد: دلمان برای برگزاری جشن ها به صورت مشترک در کنار هم تنگ شده است. اعیاد ملی را باید همگی با هم جشن بگیریم. این را متحد با هم موفق خواهیم شد.

همچنین پروین بولدان نیز در این تماس تلفنی عنوان کرد: اگر دعوت می شدیم تمایل داشتیم که در سامسون حضور پیدا کنیم.

لازم به ذکر است، قلیچدار اوغلو همچنین در تماس تلفنی با مرال آکشنر، رئیس حزب خوب، گلتکین اویسال رئیس حزب دموکرات و ارکان باش رئیس حزب کارگر ترکیه دیگر رهبران سیاسی که به این مراسم دعوت نشده بودند گفتگو کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102