انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  09:05

سرویس جهان

زبان کردی در دبیرستان های نشویل آمریکا تدریس می شود

سرویس جهان- هیئت امنای مدارس شهر نشویل آمریکا و اداره آموزش عمومی دولت مرکزی با اضافه شدن زبان کردی به برنامه تحصیلی دبیرستان های شهر نشویل موافقت کرده اند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری دبلیو بی آر، بعد از آن که اداره آموزش عمومی شهر نشویل با اضافه شدن زبان کردی به زبان های قابل تدریس در مدارس این شهر، از دوره تحصیلی آینده زبان کردی در سطح دبیرستان های این شهر که بزرگترین شهر کردنشین آمریکاست تدریس می شود.

شهر نشویل آمریکا به دلیل سکونت تعداد زیادی از کردها در آن به کردستان کوچک شهرت دارد. بر اساس گزارش این سایت هم اکنون 1100 دانش آموز کرد زبان در مدارس این شهر به تحصیل مشغول هستند و از دوره تحصیلی جدید می توانند به طور رسمی با زبان و ادبیات کردی که در دوره دبیرستان تدریس خواهد شد آشنا شوند.

بعد از ارائه درخواست تدریس زبان کردی در مدارس شهر نشویل توسط کردهای ساکن این شهر در ماه ژانویه گذشته، هیئت امنای مدارس نشویل با آن موافقت کرد و درخوسات برای تصویب به اداره آموزش کل آمریکا ارسال شد. آن طور که سایت دبلیو بی آر گزارش داده است، بعد از تایید درخواست برای تدریس زبان کردی در سطح مدارس شهر نشویل از سوی دولت مرکزی آمریکا، زبان کردی از دوره جدید تحصیلی در دبیرستان های شهر نشویل ارائه خواهد شد.

مسئولان هیئت امنای مدارس نشویل از این اقدام استقبال کرده و آن را در جهت ترغیب دانش آموزان کرد زبان برای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی و تحصیلات بالاتر مفید ارزیابی کرده اند.

کد خبرنگار: 40101