انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  12:06

سرویس عراق

کشته و زخمی شدن 6 نیروی عراقی در حمله داعش به یک میدان نفتی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - منابع امنیتی از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای عراقی در حمله تروریست های داعش به یک میدان نفتی واقع در شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش کردپرس، پایگاه خبری السومریه نیوز بامداد امروز (پنج شنبه) از یک منبع امنیتی عراقی نقل کرد که عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش شامگاه چهارشنبه به نیروهای امنیتی مستقر در میدان نفتی علاس در استان صلاح الدین در شمال این کشور حمله کردند.

منبع مذکور در این باره اعلام کرد که درگیری شدیدی میان نیروهای عراقی و تروریست های داعش روی داده و به دنبال آن نیز نیروهایی از حشد الشعبی برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی مستقر در میدان علاس، خود را به محل وقوع درگیری رساندند.

ساعتی پس از آن نیز یک منبع امنیتی دیگر در گفت و گو با السومریه نیوز، آمار مربوط به قربانیان حمله تروریست های داعش به میدان نفتی مذکور را اعلام کرده که بر اساس آن، یک نیروی امنیتی جان خود را از دست داده و پنج نیری دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته این منبع عراقی، شمار زیادی از تروریست های داعش در جریان حمله به میدان نفتی علاس در صلاح الدین از پای درآمدند و نیروهای امنیتی نیز در نهایت موفق شدند این حمله را دفع و آنها را وادار به عقب نشینی کنند.