انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  03:56

سرویس اقلیم کردستان

نچیروان بارزانی از واسطه گری آمریکا میان اربیل و بغداد تشکر کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رئیس اقلیم کردستان از تلاش های آمریکا برای نزدیک کردن مواضع اربیل و بغداد تشکر و بر ادامه اقدامات در راستای بهبود روابط با دولت مرکزی عراق تاکید کرد.
 

 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان روز شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٨ در اربیل با ماتیو تولر سفیر جدید آمریکا در عراق دیدار و گفتگو کرد.

سفیر جدید آمریکا در این دیدار از اقدامات انجام شده در راستای بهبود روابط اربیل – بغداد و حل و فصل اختلافات میان آن ها ابراز خرسندی کرد.

در این دیدار که استیو فیگن سرکنسول آمریکا در اربیل نیز حضور داشت، ماتیو تولر ضمن تبریک انتخاب نچیروان بارزانی به عنوان رئیس اقلیم کردستان و ستودن سطح روابط میان اقلیم کردستان و آمریکا بر پشتیبانی کشورش از اقلیم کردستان و عراق تاکید کرد.

در مقابل، رئیس اقلیم کردستان، آغاز به کار ماتیو تولر به عنوان سفیر جدید آمریکا در عراق را تبریک گفت و ضمن آرزوی موفقیت برای وی در این منصب بر آمادگی اربیل برای همکاری با وی در راستای پایان موفقیت آمیز مأموریتش تاکید کرد.

بر اساس این خبر، نچیروان بارزانی از همکاری های آمریکا با اقلیم کردستان در مقاطع دشوار و نزدیک کردن اربیل و بغداد به هم تقدیر و اشاره کرد که اقدامات برای بهبود بیش از پیش روابط اربیل – بغداد ادامه دارد.

رئیس اقلیم کردستان در ادامه این دیدار خواستار تداوم همکاری های ائتلاف جهانی ضد داعش به ویژه آمریکا در زمینه انجام اصلاحات در اقلیم کردستان و همچنین عراق شد.

در بخش دیگری از این دیدار، به بررسی اوضاع منطقه و آخرین تحولات و روند  سیاسی اقلیم کردستان پرداخته شد.