انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  09:13

سرویس ترکیه

رئیس فراکسیون HDP:

ذهنیت نادیده گرفتن HDP در سیاست ترکیه شکست خورده است

سرویس ترکیه - ساروخان اولچو، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی عنوان کرد: ذهنیت نادیده گرفتن HDP شکست خورده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، ساروخان اولچو، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به تغییر مواضع حزب عدالت و توسعه (AKP) در روزهای اخیر نسبت به موضوع کرد و استفاده از واژه کردستان عنوان کرد: در واقع محرک اصلی که AKP را وادار به استفاده از واژه کردستان کرد مبارزه مردم کرد و HDP بود. زمانی که به مبارزه دموکراسی در ترکیه نگاه می کنیم HDP نقش بسیار مهمی دارد. اقدامات برای توسعه مبارزه و سیاستهایمان را توانستیم برابر با یکدیگر اتخاذ کنیم. HDP به مثابه حزبی درآمده است که در جایی که می خواهد می تواند پیروز شده و در جایی که می خواهد می تواند شکست احزاب دیگر را رقم بزند. قدرتمان را نشان دادیم. نشان دادیم که ذهنیت نادیده گرفتن HDP شکست خورده است. و این نیز قدرت مردم کرد است. اکنون نیز تلاش می کنند با استفاده از این واژه ها و تغییر در ادبیات تصویری بهتر از خود برای کردها ارائه دهند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: کردها مردم بسیار هوشیاری هستند. تحولات سیاسی در ترکیه را بیش تر از هر کس دیگر دنبال کرده و قدرت تحلیل تحولاتی را که رخ می دهد دارند. از همین رو کردها به خوبی می دانند که در دیاربکر بینالی ییلدیریم چرا از واژه کردستان استفاده کرد و معنی آن را نیز به خوبی می دانند. از همین رو هیچ کس از تصمیم کردها نگران نباشد. زمانی که ییلدیریم در دیاربکر "کردستان" می گفت در تاتوان و بیتلیس شهرداری های AKP تابلوهای کردی را پایین می آوردند. برای رای آوردن به دیاربکر رفتن و کردستان گفتن صداقت نیست.

 

کد خبرنگار: 30102