انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  09:37

سرویس ترکیه

رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از تاجیکستان:

میان وزارت خانه های امور خارجه و خزانه داری ترکیه – ایران ارتباطاتی در جریان است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از تاجیسکتان در هواپیمای شخصی خود طی مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به دیدار خود با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در اثنای کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا گفت: میان وزارت خانه های امور خارجه و خزانه داری ترکیه – ایران ارتباطاتی در جریان است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از تاجیسکتان در هواپیمای شخصی خود طی مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به دیدار خود در اثنای کنفرانس تعامل و اعتماد سازی آسیا با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت: در دیدار با روحانی و پوتین به صورت مستقیم وارد موضوع ادلب نشدیم. زیرا مسئله ادلب میان مسئولین مربوطه از طرف ترکیه با مسئولین طرف های روسی در حال پیگیری است. آتش بس در ادلب اعلام شده است ولی در پاره ای مواقع شاهد حملات هستیم. روابطمان با روسیه در این خصوص نیز بسیار خوب پیش می رود.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص دیدار با رئیس جمهور ایران نیز گفت: ما بیشتر در این دیدار بر روی روابط اقتصادی دوجانبه تمرکز کردیم. علاوه بر روابط اقتصادی در خصوص طرحی که تحت عنوان "معامله قرن" برای منطقه ارائه شده است گفتگو کردیم. علاوه بر این میان وزارتخانه های امور خارجه، مالیه و خزانه داری ترکیه و ایران ارتباطاتی در جریان است. هفته بعد چگونه و در کجا دیدار خواهند کرد مورد گفتگو قرار گرفت. میان وزارء روابط دو کشور و دیگر موضوعات مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.

 

کد خبرنگار: 30102