انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  14:19

سرویس کردستان

ماجرای شایعات در مورد کلاهبرداری «وی کاپیتال» در بانه

سرویس کردستان- در روزهای اخیر شایعات و خبرهای تایید نشده در فضای مجازی خصوصا در شهرستان های بانه و سقز دست به دست می شود که حاکی از کلاهبرداری توسط یک شرکت بازاریابی اینترنتی با نام «وی کاپیتال» است.

به گزارش کرد پرس، رقم های این کلاهبرداری در این خبرهای تایید نشده میلیاردی ذکر شده؛ البته هنوز هیچ نهاد رسمی و نظارتی این رقم ها و حتی اصل خبر را تایید نکرده  است. اما بررسی های میدانی خبرنگار کرد پرس در بانه نشان می دهد عده ای از مردم در این شرکت سرمایه گذاری کرده و حالا با شنیدن این اخبار که در پاره ای از آنها در مورد متواری شدن گرداندگان آن سایت هم صحبت شده نگران شده اند.

بر اساس اطلاعاتی که افراد در اختیار خبرنگار کرد پرس قرار داده اند، برخی از افراد سرمایه گذار سودهایی هم به حساب شان واریز شده اما غیر قابل برداشت است. کرد پرس اطلاعات دقیقی در خصوص میزان سرمایه گذاری انجام شده در اختیار ندارد و منتظر پاسخ های سئوالات از نهادهای ناظر هستیم. اما بررسی میدانی ما نشان می دهد سایت این شرکت که یک شرکت کاندایی است از دسترس خارج شده است.

بر اساس اطلاعاتی که در کانال های غیر رسمی منتشر شده است: «نکته مهم این شرکت این است که این شرکت تفاهم نامه ی مالی با بانک مرکزی کانادا به امضا رسانده و به موجب این قرارداد گارانتی جبران خسارت در صورت برشکستگی به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار بابت هر سپرده توسط بانک مرکزی کانادا صادر می گردد است. ولی طی پیام های فرستاده به بانک کانادا مشخص شده است که این شرکت هیچ قراردادی ندارد و بانک از این شرکت شکایت کرده است.»