انتشار:  سه‌شنبه 4 تیر 1398  ::  23:51

سرویس عراق

در جریان دیدار خود در لندن؛

برهم صالح و ترزا می بر افزایش تلاش برای پایان بحران منطقه تاکید کردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق و نخست وزیر بریتانیا افزایش تلاش برای پایان دادن به بحران منطقه و لزوم تقویت همکاری و هماهنگی میان طرف های مختلف برای مقابله با خطر تروریسم را مورد تاکید قرار دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق بعد از ظهر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور برای انجام یک سفر رسمی چند روزه، وارد شهر لندن، پایتخت بریتانیا شد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، امید می رود رئیس جمهوری عراق در جریان سفر خود به لندن به صورت جداگانه با الیزابت دوم، ملکه بریتانیا و همچنین ترزا می، نخست وزیر، جرمی هانت، وزیر امور خارجه، بارون جاناتان اوانز، رئیس مجلس اعیان و دیگر مسئولان بلندپایه این کشور دیدار و گفت و گو کند.

نهاد ریاست جمهوری عراق شامگاه امروز نیز در بیانیه دیگری از دیدار صالح با می خبر داده و اعلام کرد که دو طرف در این دیدار ضمن بررسی آخرین تحولات منطقه، بر افزایش تلاش ها برای پایان دادن به بحران کنونی آن تاکید کردند.

رئیس جمهوری عراق و نخست وزیر بریتانیا ضمن بررسی تلاش های در جریان در زمینه جنگ علیه تروریسم، لزوم تقویت همکاری و هماهنگی میان طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی برای مقابله با این خطر به عنوان تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی را نیز مورد تاکید قرار دادند.

در این بیانیه همچنین آمده که صالح در دیدار با می ضمن تاکید بر اهمیت ارتقای روابط میان عراق و بریتانیا و گسترش چشم انداز های همکاری در زمینه های مختلف در راستای منافع متقابل ملت های دو کشور، خاطر نشان ساخت که ضروری است لندن در تقویت ثبات منطقه و کاهش شدت تنش های کنونی در آن نقش فعالی ایفا کند.

رئیس جمهوری عراق ضمن قدردانی از نقش آفرینی بریتانیا در جنگ علیه تروریسم و مشارکت مداوم آن در پشتیبانی از نیروهای امنیتی کشورش و آموزش و تجهیز آنها، ابراز امیدواری کرد که لندن در فرآیند بازسازی و سازندگی در عراق به ویژه در مناطق آزاد شده از دست تروریست های داعش نیز مشارکت متمایزی داشته باشد.

نخست وزیر بریتانیا نیز به نوبه خود ضمن تمجید از سیاست کنونی عراق در راستای آرام ساختن اوضاع در سطح منطقه و جهان عرب و ستایش از نقش رئیس جمهوری این کشور در تقویت وحدت ملی، پشتیبانی خود از ملت و دولت عراق در راستای برقراری ثبات و دستیابی به پیشرفت را بار دیگر مورد تاکید قرار داد.