انتشار:  پنج‌شنبه 6 تیر 1398  ::  07:01

سرویس عراق

تهدید به استیضاح عبدالمهدی به دلیل عدم اجرای قانون در قبال اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد در پارلمان عراق، نخست وزیر این کشور را به دلیل عدم اجرای قانون در قبال اقلیم کردستان، به استیضاح تهدید کرد.

به گزارش کردپرس، برهان المعموری، عضو کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد در مجلس نمایندگان عراق شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم تاکید کرد که تاکنون هیچ مبلغی از درآمدهای نفتی اقلیم کردستان به خزانه دولت فدرال این کشور ارسال نشده و این مسئله نیز به معنای نقض قانون بودجه فدرال مصوب پارلمان می باشد.

المعموری با بیان این که نمایندگان پارلمان عراق دارای خواسته هایی از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور برای اجرای قانون بودجه فدرال سال مالی 2019 به ویژه در رابطه با مسئله پرداخت پول به اقلیم کردستان در مقابل دریافت نفت از آن می باشند، خاطر نشان ساخت که در صورت عدم اجرای این ماده از قانون بودجه، وی به دلیل عدم اجرای قانون استیضاح خواهد شد.

این در حالی است که عبدالمهدی شامگاه سه شنبه در کنفرانس خبری پس از برگزاری جلسه هفتگی هیئت دولت در شهر بغداد، ضمن یادآوری این که اقلیم کردستان بر اساس قانون بودجه فدرال موظف است روزانه 250 هزار بشکه نفت را تحویل دولت فدرال عراق بدهد، بر لزوم پایبندی به این قانون تاکید کرده بود.