انتشار:  یک‌شنبه 16 تیر 1398  ::  08:56

سرویس جهان

آمریکا خواستار اعزام نیروهای آلمان به مناطق تحت کنترل کردها شد

سرویس جهان- آمریکا از کشور آلمان خواسته است نیروهای زمینی به مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه اعزام کند.

 

به گزارش کردپرس، دولت آمریکا که سال گذشته قصد خود را برای خروج 2000 نیروی این کشور از شمال سوریه اعلام کرد از کشورهای اروپایی خواسته بود به شمال سوریه نیرو اعزام کنند تا از حملات ترکیه علیه نیروهای کرد جلوگیری کنند.

خبرگزاری دی پی آی آلمان امروز گزارش داد جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه و همچنین ائتلاف مبارزه با داعش از دولت آلمان رسما خواسته است به مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه نیروی نظامی اعزام کند.

جیمز جفری از وزارت دفاع آلمان خواسته است مستشار نظامی، کارشناسان لجستیک و تکنسین به شمال سوریه اعزام کند.

جیمز جفری خطاب به مقامات آلمان افزود: ما از برلین می خواهیم نیروی زمینی برای جایگزینی نیروهای آمریکایی به شمال سوریه اعزام کند، دولت آلمان باید تا آخر ماه جاری به درخواست ما پاسخ دهد.

جیمز جفری همچنین پس از مذاکرات خود با مقامات آلمان در برلین نیز گفت: ما همچنین از دیگر همپیمانان خود می خواهیم داوطلبانه به شمال سوریه نیرو اعزام کنند. ما بر این باور هستیم که در نهایت موفق خواهیم شد.

دولت دونالد ترامپ به دنبال ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به منظور ایجاد حائل میان نیروهای کرد سوریه و ارتش ترکیه است تا از درگیری احتمالی جلوگیری کند. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بارها از کشورهای عضو ناتو خواسته است به همین منظور به شمال سوریه نیرو اعزام کنند.

کد خبرنگار:40101