انتشار:  یک‌شنبه 16 تیر 1398  ::  17:03

سرویس سوریه

روزنامه‌نگار سوری در گفت‌وگو با کُردپرس؛

تاکید حضار کنفرانس شمال سوریه بر محاکمه بین‌ المللی اعضای داعش

سرویس سوریه-روزنامه‌نگار سوری هدف از تشکیل کنفرانس بین‌المللی در شمال و شرق سوریه را بررسی اوضاع دوران‌ پس از داعش و تعیین دادگاه بین‌المللی برای محاکمه اعضای داعش عنوان کرد.

 

«منزور شیخو»روزنامه‌نگار مستقر در کنفرانس درباره داعش در شهر قامیشلو در گفت‌وگویی با کُردپرس ،اظهار کرد:گام بسیار مهمی در شمال و شرق سوریه برداشته شده که نشان دهنده توجه نهاده‌های حقوقی جهان و همچنین حقوقدانان‌ به اقدامات خودمدیریتی در شمال و شرق سوریه است.

وی ادامه داد:این نشست نه در روسیه و نه در آمریکا و اروپا برگزار شده بلکه در شهر عامودا در منطقه کُردستان‌ سوریه برگزار شده است که خود حاوی پیام‌ مهمی به منطقه است.

وی افزود:در این کنفرانس ۳۵۰ شخصیت حقوقی و سیاسی دعوت شده‌اند که در میان آن‌ها هیات‌های اروپایی و عرب هم حضور دارند که نماینده آمریکا و ایتالیا نیز از طریق اسکایپ در کنفرانس شرکت کردند.

منزور شیخو درباره اهداف این کنفرانس گفت:هدف از این کنفرانس،بررسی وضعیت دوران پس از داعش و چگونگی مبارزه با ستون مخفی داعش،مبارزه با تفکر داعش و همچنین محاکمه اعضای داعش در سوریه است.

وی تصریح کرد:دومین‌ روز از کنفرانس سپری شد.امروز شرکت‌کنندگان‌ در خصوص نقش برخی از کشورهای منطقه در جریان‌ شکلگیری داعش اشاره کردند و نقش جایگاه دادگاه‌های بین المللی برای محاکمه آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

لازم‌به ذکر است کنفرانس بین‌المللی در خصوص داعش طی سه روز در شهر عامودا در کانتون جزیره شمال و شرق سوریه برگزار می‌شود که در آن‌ ۳۵۰ نفر از کشورهای مختلف حضور دارند.