انتشار:  دوشنبه 17 تیر 1398  ::  15:16

سرویس ايلام

توسط مدیرکل تشریح شد؛

خانه‌دار شدن 59 نفر از مددجویان و افتتاح 57 طرح اشتغالزایی در هفته بهزیستی ایلام

سرویس ایلام - مدیرکل بهزیستی استان ایلام صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی این استان، با تشریح برنامه‌های هفته بهزیستی، اظهار کرد: 57 طرح اشتغالزایی و خانه‌دار شدن 59 نفر از مددجویان، گوشه‌ای از برنامه‌های هفته بهزیستی در ایلام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، زهرا همتی ضمن بیان شعارسال جاری هفته بهزیستی «زیستن، در گام دوم شفافیت، توانمندسازی و ارتقای اجتماعی» توضیح داد: در هفته بهزیستی سال جاری 57 طرح اشتغال‌زایی شامل 4 طرح اشتغال‌زایی در شهر ایلام و ۵۳ طرح اشتغال‌زایی در دره شهر برای مددجویان این نهاد با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این که در ایام هفته بهزیستی خدمات توان‌بخشی به جامعه هدف به‌صورت رایگان ارائه می‌شود، گفت: مدیرکل بهزیستی استان ایلام، یادآور شد: همچنین در این هفته 59 مددجوی تحت حمایت این نهاد در استان در مناطق شهری و روستایی مهران، دهلران، چرداول، سیروان، ایلام، ایوان، بدره و دره شهر صاحب‌خانه می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام ادامه داد: افتتاح مرکز ژنتیک دهلران، مرکز روزانه آموزشی و توان‌بخشی و مرکز CBR ایلام، مرکز ویزیت در منزل توان‌بخشی سالمندان ایوان، مرکز ویزیت در منزل سالمندان، مرکز سلامت روان و پایگاه دائمی غربالگری بینایی کودکان در آبدانان، نخستین مرکز رفاه کودک و خانواده در شهر ایلام افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل بهزیستی ایلام از برگزاری نخستین جشنواره «بهزیستی، رسانه و مسئولیت اجتماعی» هم‌زمان با هفته بهزیستی خبر داد و افزود: این جشنواره با موضوع بررسی آسیب‌های اجتماعی در زمینه‌های طلاق، اعتیاد، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و غیره با محوریت بهزیستی در بخش‌های مختلف خبر، مصاحبه و گفتگو، مقاله و یادداشت و گزارش برگزار می‌شود.

به گزارش کردپرس، در حال حاضر حدود 25 هزار نفر در استان ایلام از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند.