انتشار:  سه‌شنبه 18 تیر 1398  ::  01:42

سرویس جهان

آلمان درخواست آمریکا برای اعزام نیرو به سوریه را رد کرد

سروس جهان- دولت آلمان می گوید به درخواست آمریکا نیروی نظامی به سوریه اعزام نمی کند.

به گزارش کردپرس، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه چهار روز پیش از آلمان درخواست کرده بود به عنوان جانشین تعدادی از نیروهای آمریکا که قرار است از شمال سوریه و مناطق تحت کنترل کردهای سوریه خارج شوند، نیروی نظامی به این مناطق اعزام کند.

اما خبرگزاری دویچه وله آلمان به نقل از اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد برلین قصد ندارد به درخواست آمریکا نیروی نظامی به سوریه اعزام کند.

با این حال، زایبرت تاکید کرد دولت آلمان همچنان به تعهد خود در ائتلاف مبارزه با داعش که شامل پروازهای تجسسی با جت‌های تورنادو، هواپیمای مخصوص سوخت‌گیری و آموزش‌های نظامی در عراق می شود ادامه خواهد داد.

جیمز جفری در برلین به روزنامه‌نگاران گفته بود: «ما می‌خواهیم که نیروی زمینی آلمان جایگزین بخشی از سربازان آمریکایی در سوریه شود.» او همچنین خواهان پشتیبانی آلمان از کردهای سوری (نیروهای دمکراتیک سوریه) شد. او افزود که ارتش آلمان می‌تواند در حوزه‌ آموزشی، لجستیکی و فنی، حامی کردهای شمال سوریه باشد.

زایبرت اعلام کرد که هرگونه ماموریت نیروی زمینی آلمان در سوریه منتفی است اما برلین به حمایت از ائتلاف ضد داعش متعهد می‌ماند و  بر سر نحوه و دامنه این تعهد گفت‌وگو خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا هم زمستان گذشته پس از اعلام قصد خود برای خارج کردن 2000 نیروی نظامی آمریکا از سوریه، از متحدان اروپایی خود از جمله آلمان، فرانسه و انگلیس خواسته بود به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه نیرو اعزام کنند. وی هدف از این کار را ایجاد حائل میان نیروهای کرد سوریه و ارتش ترکیه عنوان کرده بود تا از درگیری میان ترکیه و نیروهای کرد سوریه جلوگیری شود.

کد خبرنگار: 40101