انتشار:  سه‌شنبه 18 تیر 1398  ::  14:24

سرویس جهان

زیان 50 میلیون دلاری بر اثر آتش سوزی مزارع تحت کنترل کردهای سوریه

سرویس جهان- مقامات کرد سوریه می گویند بر اثر آتش سوزی مزارع گندم و جو در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه، حدود 50 میلیون دلار زیان به کشاورزان این منطقه وارد شده است.

 

به گزارش کردپرس، با آغاز فصل برداشت گندم و جو در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه، اتش سوزی های گسترده ای در مزارع گندم و جو در این مناطق بوجود آمد.

سلمان باردو، وزیر کشاورزی اداره خودگردان کردی در شمال سوریه به تلویزیون ای بی سی استرالیا گفته است در اثر این آتش سوزیها حدود 50000 هکتار مزارع گندم و جو در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه طعمه حریق شد و بیش از 50 میلیون دلار زیان به کشاورزان منطقه وارد شده است.

برخی مقامات کرد به این شبکه گفته اند با توجه به این که اعضای داعش در شبکه های اجتماعی مسئولیت این آتش سوزیها را بر عهده گرفته اند می توان گفت که کار داعش بوده است.

اما برخی دیگر هم گفته اند نمی توان فقط داعش را مسئول این آتش سوزیها دانست. برخی از جمله دولت ترکیه می خواهند ناکارآمدی کردها را در اداره این منطقه و تامین امنیت آن نشان دهند بنابراین، ممکن است ترکیه هم در این قضیه دست داشته باشد.

این شبکه با اشاره به این که کردهای سوریه در جریان 5 سال گذشته با داعش 12000 تن از نیروهای خود را از دست داده اند، گزارش داد آتش سوزی مزارع گندم و جو به واقعه تلخ دیگری برای آنها تبدیل شده است.

مقامات کرد سوریه گفته اند علاوه بر زیان های مالی بر اثر آتش سوزی مزارع گندم و جو، 14 تن هم در جریان آتش سوزی های گسترده مزارع جان خود را از دست داده اند.

کد خبرنگار: 40101