انتشار:  چهارشنبه 19 تیر 1398  ::  15:13

سرویس ايلام

دستمزد معوقه 16 ماهه کارگران و کارکنان کشتارگاه ایلام پرداخت شد

سرویس ایلام - معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در جریان بازدید نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی ایلام و کشتارگاه ایلام گفت: دستمزد معوقه 16 ماهه کارگران و کارکنان این مجموعه پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، پورسیاه بیدی افزود: با اینکه استان با سرمایه گذار قبلی کشتارگاه نهایت همکاری را داشت، اما وی اهلیت این کار را نداشت و حال با ورود سرمایه گذار جدید، دستمزد معوقه 16 ماهه کارگران و کارکنان این مجموعه پرداخت شد.

او گفت: این کشتارگاه تا سال 95 در اختیار امور دام بود و در زمستان 95 در راستای خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد و در این مسیر مشکلاتی پیش آمد.

معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام خاطرنشان کرد: تا کنون بسیاری از مشکلات رفع شده و امیدواریم به مرور شاهد رفع تمامی مشکلات این کشتارگاه باشیم.

سلام امینی، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: پس از سپردن این کشتارگاه به بخش خصوصی، فراز و نشیب های بسیاری دامنگیر آن شد و در این زمینه مشکلاتی برای تولید گوشت مصرفی استان پدید آمد.

وی افزود: پس از مزایده مجدد این کشتارگاه و انتخاب سرمایه گذار جدید اکنون اراده کافی برای راه اندازی و استفاده از این ظرفیت در استان دیده می شود.

وی محصول تولیدی استان ایلام را از نظر کیفیت در کشور سرآمد دانست و خاطرنشان کرد: نمایندگان آمادگی خود را برای پیگیری و رفع کامل موانع تولید این کشتارگاه و رفع نیازهای این کشتارگاه اعلام می دارند.

محمدنبی امامی، مدیر کشتارگاه صنعتی دام ایلام نیز در سخنانی کوتاه گفت: کشتارگاه صنعتی ایلام ششمین کشتارگاه مطرح کشور است که می تواند گوشت و فراورده های گوشتی مورد نیاز استان و سایر استان ها را تامین کند.

وی با بیان این که در برنامه ی بلندمدت مدیریت جدید، صادرات گوشت بهداشتی به کشور عراق وجود دارد، خاطرنشان کرد: بسترهای لازم برای تولید گوشت مصرفی کل استان ایلام فراهم است و می توانیم مصرف کل استان را فراهم آوریم.

در عین حال امامی یکی از تهدیدات فراروی فعالیت این کشتارگاه را کشتار غیرمجاز دام در سطح استان دانست و گفت: این مجموعه هم اکنون با کمتر از ۱ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کند.