انتشار:  چهارشنبه 19 تیر 1398  ::  23:40

سرویس ترکیه

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 19/4/1398 در ترکیه

  • وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار هیئت های بلند پایه ترکیه – عراق: با طرف های عراقی در خصوص پاکسازی کامل عراق از PKK به توافق رسیده ایم

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در پی دیدار هیئت عالی رتبه ترکیه – عراق متشکل از وزرای امور خارجه و دفاع دو کشور در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده بود طی اظهاراتی با اشاره به این دیدار عنوان کرد: با طرف های عراقی در خصوص پاکسازی کامل عراق از PKK به توافق رسیده ایم.

  • درگیری فیزیکی نمایندگان CHP و MHP در پارلمان ترکیه

در پی انتقاد رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) از نمایندگان حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در پارلمان ترکیه برخورد فیزیکی میان نمایندگان دو حزب به وجود آمد.

  • لیلا گوون بعد از یک سال در پارلمان ترکیه سوگند یاد کرد

لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بعد از گذشت یک سال از انتخاب وی به عنوان نماینده حکاری در پارلمان ترکیه امروز با حضور در مجلس و ادای سوگند رسماً کار نمایندگی خود را آغاز کرد.

  • رئیس حزب کارگران ترکیه: نمی توان به علی باباجان امید داشت

ارکان باش، رئیس حزب کارگران ترکیه در اظهاراتی با اشاره به استعفای رسمی علی باباجان عضو موسس حزب عدالت و توسعه (AKP) عنوان کرد: نمی توان به علی باباجان امید داشت.

  • اردوغان خطاب به علی باباجان: هیچ کس حق ندارد امت را تکه تکه کند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از بوسنی هرزگوین، در هواپیمای شخصی خود طی مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به استعفای علی باباجان از حزب عدالت و توسعه (AKP) عنوان کرد: هیچ کس حق ندارد امت را تکه تکه کند.

  • رجب طیب اردوغان با هیئت بلند پایه عراقی در آنکارا دیدار کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با هیئت بلند پایه عراقی متشکل از محمد علی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق، نجاح شمری، وزیر دفاع عراق و مصطفی الکاظمی، رئیس اطلاعات ملی عراق دیدار و گفتگو کرده است.

  • دیدار سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با الکساندر لاورنتف، نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور سوریه که به آنکارا سفر کرده است دیدار و گفتگو کرد.

  • دیدار سفیر ایران در آنکارا با رئیس فراکسیون حزب عدالت و توسعه

نومان کورتولموش، رئیس فراکسیون حزب عدالت و توسعه (AKP) در پارلمان ترکیه با محمد فرازمند، سفیر ایران و هیئت همراه وی در آنکارا دیدار و گفتگو کرد.

 

کد خبرنگار: 30102