انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  08:21

سرویس ترکیه

داعش با انتشار یک ویدیو ترکیه و اردوغان را تهدید کرد

سرویس ترکیه - موسسه SITE Intelligence Group در خبری با اشاره به انتشار ویدیوی جدیدی از این گروه تروریستی اعلام کرده است که داعش در این ویدیو اقدام به تهدید ترکیه و شخص رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، موسسه SITE Intelligence Group که به تجزیه و تحلیل ویدیوهای گروه های تروریستی همچون دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می پردازد در خبری با اشاره به انتشار ویدیوی جدیدی از این گروه تروریستی اعلام کرده است که داعش در این ویدیو اقدام به تهدید ترکیه و شخص رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور کرده است.

در این ویدیوی 5 دقیقه و 2 ثانیه ای که در تاریخ 10 جولای 2019 میلادی منتشر شده است، یکی از تروریست های داعشی که به زبان ترکی استانبولی نیز سخن می گوید با معرفی ترکیه به عنوان "ولایت ترکیه" اقدام به تهدید ترکیه و اردوغان می کند.

در این ویدیو که پنج عضو داعش در آن حضور دارند شخصی که ترکی سخن می گوید ابوقطادا الترکی است. این پنج تروریست داعشی در پایان ویدیو با ابوبکر البغدادی رهبر این گروه تروریستی بیعت تازه می کنند.

لازم به ذکر است در 29 آوریل 2019 میلادی نیز ویدیویی از این گروه تروریستی منتشر شده بود که در آن ابوبکر بغدادی در دستش پرونده ای داشت که بر روی آن "ولایت ترکیه" نوشته شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102