انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  08:47

سرویس ترکیه

سفیر جدید آمریکا در ترکیه بعد از یک سال و نیم وارد آنکارا شد

سرویس ترکیه - دیوید ساترفیلد، سفیر جدید آمریکا در ترکیه بعد از نزدیک به 2 سال از خروج آخرین سفیر واشنگتن از آنکارا، وارد پایتخت ترکیه شد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، دیوید ساترفیلد، سفیر جدید آمریکا در ترکیه بعد از نزدیک به 2 سال از خروج آخرین سفیر واشنگتن در آنکارا وارد پایتخت ترکیه شد.

سفارت آمریکا در آنکارا در پیامی از صفحه توئیتر خود نوشت: دیوید ساترفیلد که به عنوان سفیر جدید آمریکا در آنکارا تعیین شده است از امروز وارد آنکارا شده و کار خود را آغاز کرده است. از حضور ایشان در ترکیه بسیار خرسند هستیم و به او خوش آمد می گوییم.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پی اختلافات شدید با ترکیه در سال 2017 میلادی جان باس، سفیر واشنگتن در آنکارا را به عنوان سفیر افغانستان تعیین کرده بود که از آن تاریخ تا کنونی سفیری برای آنکارا انتخاب نشده بود.

ترامپ در ماه فوریه سال جاری نام ساترفیلد را برای سفارت آنکارا اعلام کرده و سنای آمریکا نیز در ماه ژوئن وی را برای سفارت ترکیه مناسب دانسته بودند.

لازم به ذکر است، ساترفیلد، دیپلمات فعال در خاورمیانه آمریکا پیش از این به عنوان ناظر آمریکا در روند مذاکرات آستانه میان ترکیه – ایران – روسیه نیز بود.

 

کد خبرنگار: 30102