انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  09:17

سرویس اقلیم کردستان

هشدار در مورد فعال‌سازی هسته‌های مخفی داعش در موصل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مقام اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در موصل، گفت که شمار بسیاری هسته های مخفی داعش در موصل وجود دارند و داعش در حال فعال سازی دوباره آنان است.

به گزارش کردپرس، نصرالله سورچی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، گفت با وجود اینکه بیش از دو سال است که پایان داعش در عراق اعلام شده، اما هسته های مخفی متعدد این گروه در مناطق مختلف کشور و به ویژه در موصل وجود دارند و داعش برای فعال سازی دوباره آنان اقدام می کند.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی در موصل ضمن هشدار در مورد خطرات و تهدید فعالیت دوباره هسته های مخفی داعش، افزود که پس از آزادسازی موصل از اشغال داعش و اعلام پایان جنگ با این گروه در عراق، تاکنون چندین عملیات منقطع و پراکنده برای ریشه کنی و پاکسازی بقایای داعش انجام شده، اما هیچ یک از این عملیات ها نتوانسته این گروه را کاملاً از میان بردارد.

سورچی خاطر نشان ساخت که از سال 2003 و سقوط رژیم بعث صدام تاکنون، موصل منشأ پیدایش  همه گروه های تروریستی که در عراق به وجود آمده اند بوده، زیرا 120 هزار افسر بعث از این شهر بوده و این خود عامل به وجود آمدن این گروه ها و به ویژه داعش بوده است.

همچنین اعلام کرد که قسمت عمده ساختمان های بخش شرقی موصل در میانه نبرد آزادسازی این شهر به صورت کامل تخریب و ویران شده اند و اجساد شهروندان عادی و نیز عناصر موصل در زیرا آوار این ساختمان ها بیرون نیاورده و هیچ اقدامی نیز برای آواربرداری و بازسازی این شهر انجام نشده است.

وی تأکید کرد که بازسازی ویرانه های موصل مستلزم صرف زمان و هزینه  و تلاش های همگانی بسیاری است.