انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  09:22

سرویس عراق

حمله افراد مسلح به محل سکونت رئیس دیوان وقف شیعی عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - دیوان وقف شیعی در عراق از حمله افراد مسلح ناشناس به محل سکونت رئیس دیوان در پایتخت این کشور خبر داده و برخی منابع آنها را وابسته به عصائب اهل الحق معرفی کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دیوان وقف شیعی در عراق بامداد امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که عصر چهارشنبه افراد مسلح وابسته به یک جریان ناشناس به یک مهمانسرای متعلق به آستان مقدس حسینی در شهر بغداد، پایتخت این کشور به عنوان محل سکونت علاء الموسوی، رئیس و شماری دیگری از مدیران دیوان حمله کردند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، افراد مذکور که صورت خود را پوشانده بودند، پس از ضرب و شتم برخی از محافظان شخصی رئیس دیوان وقف شیعی عراق و مصادره سلاح های آنها، مهمانسرای آسان مقدس حسینی را ترک کردند بدون آن که هیچ گونه آسیبی به شخص الموسوی برسد.

دیوان وقف شیعی در پایان بیانیه خود نیز تاکید کرده که دولت فدرال و نهادهای امنیتی عراق مسئولیت تامین امنیت کافی برای شهروندان و ادارات دولتی و کارکنان آنها در برابر حمله گروه های مسلح را بر عهده دارند.

این در حالی است که پیشتر پایگاه خبری گلکامش پرس از یک منبع نزدیک به الموسوی نقل کرده بود که نیروهای وابسته به جنبش عصائب اهل الحق به رهبری قیس الخزعلی سوار بر هفت خودروی فاقد پلاک به محل سکونت رئیس دیوان وقف شیعی حمله کردند.

به گفته منبع مذکور که نام وی فاش نشده، نیروهای عصائب اهل الحق اقدام به ضرب و شتم نگهبانان و دیگر افراد موجود در محل سکونت رئیس دیوان وقف شیعی کرده و سلاح و موبایل های آنها را با خود بردند با این حال به هدف خود نرسیدند جایی که می خواستند شخص الموسوی را دستگیر کنند اما وی را پیدا نکردند چرا که هنگام حمله در شهر نجف اشرف بود.