انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  10:24

سرویس عراق

تاکید جریان حکمه بر تلاش برای سرنگونی دولت کنونی عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای دفتر سیاسی جریان حکمه از تلاش برای سرنگونی دولت کنونی عراق خبر داده و تاکید کرد که این دولت توانایی اجرای برنامه خود را ندارد.

به گزارش کردپرس، صلاح العرباوی، عضو دفتر سیاسی جریان ملی حکمه شامگاه چهارشنبه طی سخنانی هنگام مشارکت در برنامه "دیدگاه" شبکه ماهواره ای دجله، خاطر نشان ساخت که این جریان تحت رهبری عمار حکیم، برای سرنگونی دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی عراق تلاش می کند.

العرباوی ضمن تاکید بر این که دولت کنونی عراق نمی تواند برنامه خود را اجرا کند، اظهار داشت: ما هر گاه اکثریت سیاسی لازم برای تشکیل دولت جایگزین دولت عادل عبدالمهدی را به دست بیاوریم، این دولت تغییر خواهد کرد.

این عضو دفتر سیاسی جریان ملی حکمه در این باره افزود: شاخص های اجتماعی به دست آمده از سوی نهادهای متخصص در زمینه نظرسنجی در ابتدا به نفع دولت کنونی بود با این حال در شرایط کنونی کاهش یافته است.

العرباوی در پایان نیز عامل اصلی فعالیت جریان ملی حکمه به عنوان اپوزیسیون را نظارت بر عملکرد دولت فدرال عراق عنوان کرده و خاطر نشان ساخت: ثابت شد که دولت کنونی نیز همانند دولت های قبلی است؛ همان گونه که همگان می دانند یک توافق میان ائتلاف های فتح و سائرون برای تقسیم وزارتخانه های مختلف میان خود وجود دارد و دولت کنونی نیز برآمده از یک معادله سیاسی ناکارآمد است.