انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  11:48

سرویس عراق

یکی از اعضای ارشد حزب دمکرات:

استاندار جدید کرکوک از سوی اتحادیه میهنی انتخاب می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای ارشد حزب دمکرات تاکید کرد که بر اساس توافق صورت گرفته، استاندار جدید کرکوک را اتحادیه میهنی با موافقت فراکسیون احزاب کُرد انتخاب خواهد کرد.

به گزارش کردپرس، ماجد شنگالی، عضو ارشد حزب دمکرات کردستان (پارتی) صبح امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری العهد نیوز اعلام کرد که بر اساس توافق صورت گرفته میان این حزب و اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) استاندار جدید استان کرکوک در شمال عراق یک شخصیت کُرد خواهد بود که از سوی یکیتی و با موافقت حزب دمکرات و فراکسیون برادری (ائتلاف احزاب کُرد) در شورای این استان مورد مناقشه، انتخاب خواهد شد.

شنگالی درباره مناقشه دولت مرکزی عراق و دولت اقلیم کردستان بر سر کرکوک نیز اظهار داشت: امکان حل و فصل مسئله کرکوک بر اساس چارچوب های قانونی و از طریق عادی سازی شرایط سپس انجام سرشماری و در نهایت برگزاری همه پرسی در سال 2020 میلادی زیر نظر سازمان ملل متحد وجود دارد.

این عضو ارشد حزب دمکرات در پایان نیز در اشاره به کابینه دولت جدید اقلیم کردستان که روز گذشته از پارلمان اقلیم رای اعتماد گرفت، خاطر نشان ساخت: یکی از بخش های برنامه دولت مسرور بارزانی، نخست وزیر جدید اقلیم همان تلاش برای اجرای ماده 140 قانون اساسی عراق و همچنین تثبیت امنیت در مناطق مورد مناقشه با همکاری میان بغداد و اربیل است.