انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  12:54

سرویس سوریه

ترکیه در تپه باستانی عفرین پایگاه نظامی احداث می کند

سرویس سوریه - بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، ترکیه حفاری برای احداث یک پایگاه نظامی جدید در منطقه جندرس عفرین بر روی یک تپه باستانی سه هزار ساله را آغاز کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرات نیوز٬ بر اساس اطلاعات  به دست آمده از منابع  محلی ارتش ترکیه و گروه‌های وابسته به آن در نظر دارند تا در منطقه‌ جندرس در عفرین در یک تپه باستانی در عین درعا با قدمت سه هزار ساله پایگاه نظامی جدیدی احداث کنند.
اطلاعات به دست آمده در این خصوص حاکی از آغاز اقدامات حفاری است. منابع محلی اعلام کردند ارتش ترکیه به همراه گروهک های وابسته به خود در چند روز گذشته احداث پایگاهی نظامی را در منطقه‌ جندرس را آغاز کرده اند. این پایگاه در راه مابین جندرس و روستای تل سلور بر روی تپه تاریخی روستا احداث می‌شود. همچنین در اطراف آن دیواری به بلندای ۳ متر احداث کرده‌اند.

به گفتۀ شاهدان عینی برخی از آثار باستانی موجود در این تپه بر اثر کار ماشین آلات سنگین از بین رفته و برخی از آنها از محل به نقطه نامعلومی منتقل شده است.

لازم به ذکر است این پایگاه اولین پایگاه نظامی ترکیه در منطقه نیست، دولت ترکیه پیش از این نیز در منطقه به ساخت پایگاه‌های نظامی پرداخته است.