انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  21:09

سرویس ترکیه

دعوت HDP از CHP و حزب خوب برای تاسیس ائتلافی ماندگار

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با دعوت از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و حزب خوب برای ایجاد یک ائتلاف گسترده عنوان کرد: بیایید مبارزه ای را که در پای صندوق های رای به وجود آمد به حالت دائمی تبدیل کنیم و ائتلاف دموکراسی را به وجود آوریم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با دعوت از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و حزب خوب برای ایجاد یک ائتلاف گسترده عنوان کرد: همانگونه که مبارزه برای دموکراسی را در 31 مارس 2019 میلادی تمام بخش های جامعه ترکیه کنار یکدیگر انجام داده و موفق به آن شدند؛ اکنون می توانیم این موفقیت را به روندی که پیش رو داریم منتقل کنیم. مبارزه ای را که در پای صندوق های رای به وجود آمد بیایید به حالت دائمی تبدیل کنیم و ائتلاف دموکراسی را به وجود آوریم.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به سیستم ریاست جمهوری در ترکیه عنوان کرد: وضعیت موجود در ترکیه تابلویی نیست که سیستم ریاست جمهوری ترکیه در یک سال اخیر آن را خلق کرده است. این وضعیت نتیجه 40 سال اخیر است. یعنی نتیجه ذهنیت 12 سپتامبر است. اکنون نیز برای رسمی کردن فاشیسم و تاسیس رژیم دیکتاتوری سیستم ریاست جمهوری به کارگران، جامعه و زنان تحمیل می شود. تلاش برای ایجاد راه حل در داخل سیستم موجود یک تلاش بیهوده است.

تملی در سخنان خود خاطرنشان کرد: ما باید صلح اجتماعی را توسعه دهیم. هر چه سریعتر تمام زندانیان سیاسی، تمام روزنامه نگاران، آکادمیست هایی که به خاطر تفکرشان در زندان هستند باید از زندان آزاد شوند. در سوریه و عراق نیز باید در راستای صلح قدم برداشته شود. اکنون برای سیاست جدید و برای یک دموکراسی مطلق زمان مبارزه است. یک تفکر قوی داریم بایستی این تفکر را سازماندهی کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102