انتشار:  جمعه 18 مرداد 1398  ::  12:16

سرویس اقلیم کردستان

سرکنسول ایران در اربیل تاکید کرد؛

آمادگی ایران برای گسترش روابط با اقلیم کردستان عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدار با مقامات اقلیم کردستان، دیدارهای جداگانه ای با نایب رئیسان پارلمان کردستان عراق داشت و بر آمادگی تهران برای گسترش و تقویت روابط فی مابین تاکید کرد.
 

به گزارش کردپرس، سرکنسولگری ایران در اربیل از دیدار نصرالله رشنودی سرکنسول جمهوری اسلامی با نایب رئیس دوم پارلمان اقلیم کردستان عراق خبر داد.

بر اساس این خبر، رشنودی با مونا قهوه چی نایب رئیس دوم پارلمان اقلیم کردستان عراق پیرامون راه های توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق گفتگو کرد. 

در این دیدار، سرکنسول ایران در اربیل با اشاره به جایگاه تاثیر گذار پارلمان در اقلیم کردستان عراق و ضمن استقبال از تشکیل حکومت جدید در اقلیم و حمایت از فضای مثبت و تعامل و همکاری ایجاد شده بین اربیل – بغداد، بر آمادگی ایران برای تقویت همکاری های اقتصادی، سیاسی، گردشگری، دانشگاهی و فرهنگی تاکید نمود . 

 در این دیدار، قهوه چی با تشکر از اقدامات و مواضع عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق بر اجرای قانون اساسی عراق، گفتگوها میان اربیل و بغداد را مفید دانست.  

وی از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم اقلیم کردستان عراق  در سالیان متمادی گذشته، بویژه  در جنگ با داعش، قدردانی کرد.

سرکنسول ایران در اربیل دیداری جداگانه با  هیمن هورامی نایب رئیس اول پارلمان کردستان عراق نیز داشت و در این دیدار پیرامون راه های توسعه  همکاری های پارلمانی ایران و اقلیم کردستان عراق گفتگو گردید . 

رشنودی با تبریک تشکیل حکومت جدید اقلیم کردستان خواستار توسعه و بسط مناسبات فی مابین در همه حوزه ها شد و بر نقش پارلمان اقلیم کردستان عراق در پیشبرد مناسبات تاکید کرد. 

در این دیدار، هورامی ضمن استقبال و خیر مقدم به سرکنسول جدید ایران در اربیل بر آمادگی پارلمان اقلیم کردستان در توسعه همکاری های پارلمانی و تبادل تجربیات تاکید نمود .